Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen praktikátok van medence...

Milyen praktikátok van medence vízének a tisztán tartására?

Figyelt kérdés
Beleöntöm a vegyszereket és vagy bezöldül, vagy pár napig bírja enyhén elszíneződött állapotban, majd bezöldül. A bezöldült vizet mivel hozhatom helyre? És medence porszívót tudtok házilag? Esetleg valami nagyon olcsót?
2012. júl. 7. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egy 50 ezres kerti tavaknál használt vízforgatót használok amibe van rengeteg szűrő meg infralámpa. Persze ez még nem véd teljesen a zöldülés ellen, pontosabban azt az algát homokká alakítja át és nagyon kicsit zöld szinte észrevehetetlen.
2012. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A porszívózásra a legegyszerűbb módszer kerek medencénél: valaki belemegy, 1-2 percig jár benne körbe-körbe, aztán kijön a vízből. Vártok addig, amíg az összes vízben lévő kosz leülepszik a medence kellős közepére, kicsi területre. Fogsz egy 3-4 méter hosszú gumicsövet (pl. slagcső), az egyik végét a koszhoz teszed, a másik végét szájjal megszívod, aztán leteszed a földre, és csodák csodájára szépen kijön rajta az összes kosz.
2012. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből, de olvass utána a medence vízének kezelésének, mert ha jó vegyszereket használsz és úgy ahogy kell, az nem fog bezöldülni.
2012. júl. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

én meg azt mondom, nem kötekedésből, hogy annyi hülyeséget irkáltok, hogy, ha mindent végig olvasnék, lehet még el is hinném.


A medencém pedig nem gumimedence, hanem egy négyszögletű 8x6-os betonmedence. gumicsövet meg nem fogok szívogatni, mert nincs kedvem idő előtt megfulladni.

2012. júl. 8. 11:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Aha, mert itt annyiból, hogy neked bezöldül a medencéd mindjárt tudni kell mindenkinek, hogy mekkora, milyen mély, pontosan mit öntesz bele, hogyan, mennyit, van-e vízforgatód, szűrőd stb.

Hát elmondom neked, hogy a te kérdésed a szar, nem a válaszolók a hülyék. Normálisan kellene feltenni, ha rendes válaszokat akarsz.

A slagcsöves válasza meg egy nagyon jó módszer, ami a ma népszerű szétszedhetős medencékben kiválóan működik, és hát az emberek többségének ilyen van, ha nem írod, hogy neked egy két méteres medencéd van, akkor honnan kéne tudnunk?

Bár nekem nem lenne ekkora mellényem a berohadt vizű beton lyukamra, kicsit elgondolkodhatnál te is, mielőtt kötekedsz mással, aki egy gyakorlatilag teljesen információ hiányos kérdésre megpróbált valami segítőkész választ adni.

2012. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

az 'annyi hülyeségeket irkáltok' nem rátok értettem, hanem a többire, különböző oldalakon, hisz azt az tanácsot kaptam, hogy olvassak utána. na erre reagáltam így.


Az, hogy nem írtam ki, hogy nekem milyen van, az tényleg hiba volt.

elnézést, és inkább verem a 'mellényem' a berohadt vizű betonlyukamra:)

2012. júl. 8. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!