Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért van ez? Medencés kérdés

Miért van ez? Medencés kérdés

Figyelt kérdés

Nem értem.Pénteken lesz egy hete,hogy a nem vízforgatós, 244*66 centis medencénket lecseréltük egy Bestway ugyanekkora vízforgatósra.A régi felfújhatóst használtuk,ugye forgató nélkül,kezeltem a vízet hipóval,sóval,algaölővel.Gyönyörű volt a vize,majd néhány nap után besárgult,elszíneződött.Kimentem és extra adag algaölőt,és hipót tettem bele,két napig nem használtuk,aztán letisztult úgy,h alig hittem a szememnek.Az összerántott dzsuvát kiporszívóztam slaggal.Na most péntek óta megy ez a forgatós medence,és el van színeződve a vize,pedig ugyanazt csinálom vele mint a nem forgatóssal... Teljesen össze vagyok zuhanva,nincs lehetőségem hetente cserélni a vizet... :( mit csináljak vele? ez mitől nem marad kristálytiszta,mikor még vízforgató is van hozzá??? a folyamatosan álló víz,miért volt tiszta??? nem értem.... :( Segítenétek vmi extra jó tanáccsal,h mitől lesz újra tiszta a víz? (amúgy nem nyálkás,nem csúszik,és homok sincs benne -itt ott lehet érezni,de nem észrevehető-)

Köszönöm a segítségeket.

Jah,és a szűrőt naponta sikálom....


2012. júl. 4. 21:44
 1/9 titak ***** válasza:
Mert az állóvizes medencében a dzsuva leüllepedett a medence aljára, míg a vízforgatós (mint a neve is mondja) ezt nem engedi.
2012. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Klórt, algaölőt adagolod bele? Ebben az extrém melegben sajnos nagyon jól érzik magukat az algák, nagyon oda kell figyelni a medencére. Menjen a vízforgató éjjel-nappal, és folyamatosan adagold a vegyszereket! A miénk 360*90-es, és kristálytiszta a vize.
2012. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen,most másfél órája tettem bele az újabb adagot (előtte hétfőn). Mennyi időnként rakjak bele algaölőt,klórt? Amúgy nagyon meleg a vize tényleg, 32 fokos!!!!! Tudom,h ez kedvez a baciknak!

Kedves Első.Köszönöm,bár érezhetően lenéző volt a válasz,mivel gondolom, hogy azért nem üllepszik le a kosz,mert mozog a víz... de akkor a kérdés,hogy a szűrő miért nem tisztítja ki??????????

Mit javasoltok? Ne fürödjünk benne egy ideig,és ne is forgassam a vizet,még le nem üllepszik,vagy mi?

2012. júl. 4. 22:40
 4/9 anonim ***** válasza:
A klóradagolót folyamatosan a vízben kell tartani, a rajta lévő résekkel tudod szabályozni, hogy milyen gyorsan kerüljön a vízbe a tablettából oldódó klór. Nagyon fontos a víz PH értéke is, az rögtön jelzi a kezdődő algásodást, még mielőtt észrevennél bármit. Ehhez lehet kapni tesztcsíkokat. Ilyen melegben naponta szoktunk egyet a vízbe dugni. Rajta van a használati útmutató is. Ha nem megfelelő a PH, rögtön algaölőt kell tenni a vízbe.
2012. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 titak ***** válasza:

Első vagyok.

A válaszommmal nem akartalak megsérteni és semmi semmi lenézési szándék nem volt a háttérben. A vizet pedig egyszerűen csak azért nem tisztítják "kristálytisztára" mert ezeket a szűrőket nem arra tervezték. A nagyját leszedi, de a zavarosság megmarad. Azért kell a vegyszereket használni, hogy a zavart "kitúrósítsák" amit aztán a filterek felfognak.

2012. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Első: nincs harag,tényleg,csak néhány kérdést raktam már fel,ahol segítséget kértem,és sokszor úgy lenézik az embert,h csak pislogok.. teljesen alap dolgokkal.. :(

Hát akkor sürübben adagolom a klórt,annyira nem mertem eddig,nehogy sok legyen benne :)

Hallottam vmiféle pelyhesítőről is,ami "összerántja" nagyobb darabokba a koszt,és könnyebb kiszűrni. Ezt is rakjak bele?

De amúgy használható a víz mindennap,vagy most várjunk vele,hátha letisztul,és kiszedhető az aljáról a kosz?

2012. júl. 4. 23:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is ugyanilyen medencénk van, már 4. nyáron használjuk, tavalyi nyáron már sikerült 1 felengedéssel, vízcsere nélkül tisztán tartani. Csak a hiányzó vizet kell néha pótolni. Ezzel a nagyon meleggel nálunk sem olyan szép benne a víz, mint szokott. Ráadásul rengeteg apró bogár van és abból is hullik bele, az sem túl jó. Ha fekete fóliával letakarjuk, amikor nem használjuk, sokkal szebb marad, pedig először azt hittük, hogy attól fordul csak fel igazán a víz ilyen melegben.

Én nem méricskélek már semmit. Ami bevált, ha opálos a víz, klór kell bele. Ha sárgás vagy zöldes, akkor klór +algaölő, lehetőleg este. Reggelre szép lesz a víz. A pelyhesítő is nagyon jó, Tescoban pl. Topflock néven fut. Összerántja a koszt, olyan lesz, mint a pormacska, csak ez a víz alján "fut" és utána könnyedén össze lehet porszívózni a slaggal. Én általában ezt is este teszem bele és olyankor nincsen bekapcsolva a forgató és reggel porszívózok. Nekem ez az egyszerűbb, de a Topflock használatija szerint teszel belőle a vízbe és 15 perc után be lehet kapcsolni a forgatót és a keringtető dolgát is megkönnyíti, ez tényleg igaz, a pelyhesítő után extra sok trutyi van a szűrőbetéten.

2012. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekünk is inkább opálos.Nem nyálkás,nem zöld,szerintem nem algás.Most tettem bele egy kevéske klórt,tisztább lett reggelre.Nem mertem többet tenni bele,de ezekszerint tényleg ez a baja. :) Köszönöm szépen.

Amúgy az algaölőt naponta tegyem bele ilyen melegbe,vagy pár naponta?

2012. júl. 6. 10:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy használt a klór. Én az algaölőt csak akkor szoktam, ha kezd sárgás vagy zöldes lenni, nem amikor már nagyon látszik, hanem amikor olyan gyanús kezd lenni, kb. 2-3 naponta. Amikor este kijönnek a gyerekek beleteszem, reggelre már megint szép.
2012. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!