Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan vágjak ki egy magas...

Hogyan vágjak ki egy magas fát a kertben?

Figyelt kérdés

Van egy magas nyírfa a ház előtt azt kéne kivágni. Én úgy gondoltam hogy amíg tudok felmászok az ágakon, és ahol még stabil ott elvágom a törzset hogy a csúcsa visszahajoljon és úgy essen le.

Tapasztaltaktól kérdezem ez mennyire kivitelezhető ötlet? Vagy adhatnak jobbat ha van. Favágót nem hívok.



2012. júl. 4. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csinálnám, csak vigyázz, hogy a leboruló csúcs magával ne sodorjon! A szomszéd így járt, hat hét fekvőgipsz volt az eredmény!
2012. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak nem esek le, de gondoltam rá hogy kikötöm magam lazára hogy azért mégis ha megcsúszok vagy valami, azért megtartson.
2012. júl. 4. 20:21
 3/7 dirtboy ***** válasza:
100%

felfelé menet az ágakat vágd le úgy hogy maradjon annyi hogy kényelmesen elférjen a lábad rajta.

azon mint egy létrán fel egyre feljebb tudsz menni.

kellene egy heveder is amivel a fához rögzíted magad ne hogy aztán le ess vagy levágd valamidet a fűrésszel.

ha már elég magasan vagy jöhet le a teteje.

ha vigyázni kell a fa körül valamire akkor viszont kell egy másik heveder és egy kötél amivel le lehet ereszteni a tetejét hogy ne szabadesésben jöjjön aztán törjön,zúzzon.

2012. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Egészen eldönteni nincs elég hely?
2012. júl. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyárfa az, jegenye!

Dzsipók kiveszik ingyé' ha elvihetik a fát!

:D

2012. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egészbe kidönteni nem lehet semmiképpen 3 oldalról van 5-6 méter hely negyedik oldalon ott a ház 2 m-re. Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 4. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is vágtam ki egy problémás nyírfát.

Kb 20méter magas volt, vastag alsó ágakkal, és csak 6X4 méteres részre lehetett potyogtatni az ágakat.

Pár méteres darabokban eresztettem le a darabjait kötélen.

Meg a nagy ágakat azt a saját törzséra meg a szomszédos fenyőre kötöztem fel és levágás után (lebegve) aprítottam és küldtem le.

Ja és nézz meg pár yutubose-os favágós videót! Van egy pár tanulságos..

2012. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!