Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy kerti tavam és nagyon...

Van egy kerti tavam és nagyon gyorsan csökken a víz szint. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
a tó kb 2éves. fóliázva van akkor naponta kb 5-10 centit csökkent a szint. kiszedtük a fóliát és nem találtunk lyukakat. most újrafóliáztam és már megint csökken a szint persze valamennyivel kevesebbet. a tó kb 13ezer literes. mi lehet a probléma? vagy ez normális?

2012. júl. 2. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Valahol elszivárog a víz, plusz párolog is, persze azért nem több centit naponta. Ha látható rés lenne a fólián ,akkor egy nap alatt elszivárogna az össze víz, valószínűleg valahol illesztésnél, a szélénél, vagy akárhol elszivárog, nem tökéletes.
2012. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de a víz nem szivároghat el a fólián. illesztések nincsenek az egész egy nagy darab fólia, és lyukak sincsenek rajta. ezért nem értem én sem az egészet
2012. júl. 2. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van benne valami vízforgató, szivattyú-szökőkut stb esetleg annál van szivárgás, de lehet, hogy ez gyorsítja a párolgást esetleg.
2012. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csak pár vizinövény van benne pl nád.
2012. júl. 2. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Mekkora a párolgási felület? Mert ha sekély vízről van szó, akkor könnyen párologhat ennyit, ilyen melegben.


Egyébként, ha betonból van, és megunod a fóliázást, megpróbálhatnád vízszigetelő habarccsal is megoldani a szigetelést. Tartósabb lehet, mint a fóliák.

2012. júl. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a felület 5x5m és olyan 1,5m mély átlagban. sajnos nincs betonból csak fólia
2012. júl. 4. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!