Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen tipusú benzines vagy...

Milyen tipusú benzines vagy elektromos fűnyírót vegyek 800 négyzetméteres telekre?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 10:46
 1/5 anonim válasza:
benzinesből az Alko az jó. legalábbis nekünk az van, elégedett vagyok vele
2012. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem meg a legolcsóbb mtd van mint az egész utcának is tökéletesen működik.
2012. jún. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gomzoli ***** válasza:
65%

800 m2 már meghaladja az elektromos ketyerék képességeit, azokat a gyártók is csak max. párszáz m2-ig ajánlják. Egyértelműen benzines kell, legalább 3-3,5 Le-s, és ha jót akarsz magadnak, akkor csakis Briggs&Stratton motorral ellátott gépet veszel! Ezeket a motorokat több fűnyírómárkába is beépítik, és különböző méretben, teljesítményben léteznek. Kissé drágábbak az MTD, és hasonszőrű "versenytársaiknál", de sokkal megbízhatóbbak és tartósabbak bármelyik másiknál, elnyűhetetlenek!

A miénkben (Oleo Mac márkájú) a B&S 625 series motor van, 190 cm3 (több teljesítményfokozatban is létezik ugyanez a motor), 55 centis vágásszélességű, az eladó szerint 6,25 Le, max. a második rántásra indul (tavasszal is, miután télen állt), kb. 2500 m2-t nyírunk vele, 3 óra hosszat, ezalatt fogyaszt kb. 1,2 litert. Önjárós, hátsókerék meghajtással, csak kísérgetni kell, meg kanyarodni vele, tehát nem szakad meg az ember. Évente 2-szer kap új olajat, 10w-40-est. 3 éve 96 ezerbe került.

Neked kisebb is elég, 45-50 centis szélességű, szerintem 60-70 ezer körül kapsz. Nem olcsó, de 20 év múlva is menni fog!

2012. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gomzoli ***** válasza:
Pardon, a fogyasztást elírtam, 1,7 litert eszik 3 óra alatt.
2012. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gomzoli nagyon tapasztalt.Már én is az vagyok, mert ez 4 év alatt a harmadik fűnyíróm,amit most használok. 1.volt Tecumseh,könnyű kis 3,5-ös gép,már használtan vettem és korábban én is sokat használtam kb 300 m2-en,ami gyakorlatilag pázsit volt.Akkor megismertettük vele a 700 m2-es ősgyepes gyümölcsösünket,egy év alatt belehalt. Aztán vettünk egy MTD-t,nagy hiba volt,azért döntöttünk ez mellett,mert viszonylag olcsó volt és viszonylag nem volt erre a célra több pénzünk, de 1 év alatt ez is megadta magát, de annyira, hogy a szerelő azt mondta,hogy nem tud vele mit kezdeni(persze,pont lejárt a garanciája)egyébként annál is inkább csalódott voltam,mert nem kínai,hanem német motor volt benne.Most egy Briggs motoros ALKO önjárós gépünk van,könnyen megbirkózik az általában 40-50 centis gyomos-tarackos növényzettel.Használtan vettük,de már a 3.szezont dolgozza végig nagyon pontosan és jól.Nekem a 700 m2 lenyírásához 3 órára és egy tank benzinre van szükségem.Nem tudom,mekkora a tankja,de gondolom 1 liter körüli.
2012. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!