Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kicseszett velem a szomszéd?

Kicseszett velem a szomszéd?

Figyelt kérdés
Kezdő kertész vagyok. Ez az első évem, hogy zöldséget termesztek a családomnak. A hétvégén a szomszéd glialkázott, és az egyik tő uborkám meg is adta megát, teljesen elsárgult, lefonnyadt, a többit rendben találtam. Ma a paradicsom termésén, ami még zöld, észrevettem, hogy pár darabon barna foltok jelentek meg. Ez mire utalhat? Kaphatott belőle? Abban bízom, hogy ha kapott is belőle, akkor nagyon kis mennyiséget, és talán még helyrejöhet. Amúgy az ubi és a paradicsom a keritéstől fél méterre van, egymás mellett. Nagyon el vagyok keseredve, mert sok időt és energiát fektetem bele, és ahhoz képest, hogy abszolút nem értek hozzá, szerintem nagyon szépen fejlődtek, már éppen azt számolgattam, hogy vajon mikor tudok egy jó tojásos lecsót összeütni.
2012. jún. 27. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a paradicsomod és az uborkád pedig valószínűleg mozaikvírusos.Nincs köze a glialkához.Sajnos,ez nagyon gyakori,és menthetetlen.
2012. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors választ. Gyorsan utánanéztem a mozaikvírusnak, de nem találtam hasonlóságot. A többi uborka szépnek, egészségesnek tünik, mind a level, mind a termése, egyenletes színű és fínom, bár még csak hármat szeftünk le róla. Csa az az egy van teljesen elsárgulva, fonnyadva. A paradicsom levelei pedig mindíg olyan hatást keltettek, mintha kevés vizet kapnának, és száradnának a levelei, de ettől függetlenül szépen megnőttek és hozták a zöld termést, amelyek szintén kezdtek normál méretüre fejlődni.
2012. jún. 27. 23:38
 3/3 anonim válasza:
Sajtmártás nem jó:D
2012. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!