Kezdőoldal » Otthon » Kert » Segítséget kérek, kik értenek...

Segítséget kérek, kik értenek az eperhez?!

Figyelt kérdés
Átmentem rajtuk fűnyíróval, mert sajnos a nagyon hőségben megégtek és eper sem nőtt rajtuk, szerintem azért mert totál elgazosodott. De mégis átültetném őket. Nos nőni fog így valamennyit, hogy ez megoldható legyen? Olyan " kaccs ", mint a rendes időszakon belüli ültetésnél? Remélem érhető a kérdésem!

2012. jún. 23. 15:24
 1/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Én szívesen segítek,ha tudok!A levágott darabot szeretnéd átültetni vagy ami megmaradt a földben?

2012. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha jól értelmezem akkor nem sok minden maradt az eperből, ah végigmentél rajta fűnyíróval. Így nehéz lenne átültetni. Ha nincs levele, ha locsolod is annyira hamar kiszárad a föld, és kicserepesedik, hogy szerintem nem fog megmaradni.


1. Én a helyedben nem ültetném most át, mert iszonyatos meleg van. Állandóan (ÁLLANDÓAN) vizesnek kellene lennie a földnek, hogy esetleg megmaradjon (szerintem).


Én is annó gondozatlan földbe ültettem az eperpalántákat, és nagyon sokat szenvedtem vele, mert nagyon elgazosodott állandóan. Most tavasszal is úgy csináltam, hogy este nagyon jól belocsoltam az egészet és reggel könnyen kigazoltam. Utána megkapáltam, locsoltam és gyönyörű lett.


Most ha teljesen lenyírtad, akkor szerintem nem kaccs fog nőni, hanem először kihajt, (ha a helyén hagyod kigazolod és locsolod!)levelet hoz, és majd aztán fog kaccsott hajtani. Ha most átültetnéd, akkor először meg kéne erednie, majd levelet hoznia, majd ha már megerősödött akkor hozna kaccsott. De annak a kaccsnak gyökeret is kellene vernie, ami szerintem augusztusra nem nagyon fog bekövetkezni.


Remélem tudtam segíteni.

2012. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy segítesz!

Igen azt szeretném megmenteni, ami a földben van! Mi a megoldás a megmentésükre?! :)

2012. jún. 23. 16:02
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második kommentelő! Igen, sokat segítettél!

Tehát, akkor hagyjam most békén, csak locsolgassam, és gazoljak körülöttük?

2012. jún. 23. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahol a sziklevelek megmaradtak /kicsi halványabb levelek a tő középrészén/, azok újra ki fognak hajtani. Nagy baj nem történt, leérés után én is le szoktam fűnyirózni, vagy kaszálni a lombját. A nap fénye sok kórokozót kártevőt megöl, illetve nem alkalmas a napos környezet a szaporodásukhoz. Locsold meg, egy két hét múlva kijönnek az új levelek.
2012. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogyha kétszer háromszor meglocsolod, porhanyosan tartod a talajt az indáknak, akkor 10-14 szeresére tud szaporodni egy éven, egy anyatő.
2012. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)
2012. jún. 27. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!