Kezdőoldal » Otthon » Kert » Víz vastalanítás?

Víz vastalanítás?

Figyelt kérdés
Új kút (csak műanyag szerelvények), új szivattyú, új press control. Mindent megfog a rozsda, pár óra alatt megbarnul a víz a pohárban. Nagy vastartalom. Hogyan lehetne tisztítani, kiszűrni a vasat belőle? Mosogatás, fürdés, bojler használat lenne a cél, nem emberi fogyasztás. A környéken minden kút vasas, legyen az akár 7m vagy 40m.

2012. jún. 18. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Ez hatásos, nem is túl vészes az ára. A belső rendszerre jó, a szivattyút és a szerelvényeket meg rövidebb időközönként kell átnézni és tisztítani.


Egyébként helyileg merre vagy hogy ennyire vasas a víz?

2012. jún. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Igen én is kb őket találtam a neten.


A szivattyú már megvan, azt mondta az ember aki felszerelte, hogy se annak se a press controlnak nem lesz baja a vasas víztől, de a bojlert már hamar tönkre teszi, és megszínez mindent, tehát a szivattyú után kéne a szűrő.

Ezen a lapon a AQUA Fe midi készüléket néztem ki, csak probléma, hogy nem tudom mennyi a mg/l vastartalom, így nem tudom hányszor kéne betétet cserélni egy idényben. A szomszédnak van valami szűrője, de állítása szerint 2 hétvége alatt használódik el neki, tehát az nem járható út. Próbáltam őket hívni egyébként de nem vették fel a telefon. Meg akarom kérdezni tőlük, hogy a szolgáltatásoknál szereplő ingyenes alap vízvizsgálatból kiderül e ez a mg/l érték, mert akkor egyszerűbb lenne a döntés.

Kiskunlacháza Duna parttal szemben van egy kis sziget, azon van a telek.

2012. jún. 19. 09:49

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!