Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a medencémmel?

Mit csináljak a medencémmel?

Figyelt kérdés

Tavaly nyár elején vettem egy medencét. Nem merev falú, de fémvázas 366*120 cm. Felállítottam, és sikerült felülmúlni a helyi strandot: nincs tömeg, tiszta a víz és van árnyék. A medence 75.000 Ft volt, ezért hosszútávon gondolkodtam vele: nyár végén direkt a helye mellé építettem egy tárolót, ennek a tetejére egy vízszerelő barátommal csináltunk szolár fűtést (120 m cső van benne). Elég jól sikerült, november közepén fél óra alatt 60l 45°C-os víz jött ki belőle. Ősszel lebetonoztam a medence alatti részt, járdát és hangulatvilágítást is kiépítettem a majdani esti fürdések miatt. Télen volt időm, ezért egy komplett szivattyú és fűtésvezérlést csináltam amit neten keresztül bárhonnan tudok ellenőrizni és vezérelni is, ha kell. Egyébként automatikusan fél óránként cseréli a vizet a melegítőben. Most tavasszal szintén a vízszerelő barátommal építettünk egy kerti zuhanyt is, természetesen ebben is a nap melegíti a vizet. Tehát eddig minden tökéletes.


Ősz elején leengedtem a vizet a medencéből, kitakarítottam, betettem a dobozába és bekerült a garázsba. Hetek óta arra vártam, hogy olyan legyen az idő, amiért érdemes felállítani. Ősz óta nem nyúlt hozzá senki, ma kivettem a dobozból, felállítottuk, elkezdtük tölteni és az alja olyan, mint a szita. Ereszt, de nem tudni hol és hány helyen. Próbáltam a nap felé fordítani, hátha megvan a sérülés, de semmi nem látszik. Se egér, se más kártevő nem járt a garázsomban és nem is a földön volt. Mit csinálhatnék vele? Nincs 70.000 Ft-om minden éven medencére (idén ennyiért adják...). Azt hittem, ha vigyázok rá, hosszú évekig használhatom :(



2012. jún. 8. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az enyém majdnem 10 éves, adtak hozzá javítókészletet. a hibát úgy találod meg hogy egy másik, megtöltött, medencére ráteríted - mint a takarófóliát - és figyeled hol nedvesedik. Elég nagy bohóckodás mert ide - óda kell mozgatni, hajtogatni hogy minden csücskét rendesen megnézd. Persze egy apró lyuk csak hosszú percek után mutatja meg magát.

Megtörölgeted megragasztod, és mert a hegesztésnél van a hiba nem lesz tökéletes...

2012. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ott lett elrontva, h lebetonoztad alatta.


ezek alá nem beton kell, hanem 10cm homok.

akkor nem fog tönkremenni a fólia...

2012. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Térkőre kiteríteni próbáltam és úgy figyeltem, de a teljes alja vizesedik...
2012. jún. 8. 22:12
 4/4 A kérdező kommentje:
a betonon van 2 réteg vastag fólia alatta és azonnal eresztett...
2012. jún. 8. 22:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!