Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem nőtt meg az eper növényeke...

Nem nőtt meg az eper növényeken a termés; mit csináltunk rosszul?

Figyelt kérdés

Maga a növény szépen kifejlődött, de az eprek icipicik!

Először ültettünk eperpalántákat. :-)

(Januárban lettek a palánták elültetve, ennek van jelentősége? Vagy ebben az esetben is szép nagy terméseket kellett volna hozni a növénynek?)

Az eprek körülbelül 7 mm átmérőjűre nőttek.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 5. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Rengeteg fajta eper létezik. Lehet, hogy a tiétek ilyen apró fajta.

Epret ősszel szoktunk palántázni.

Az is lehet, hogy nem locsoltátok őket.

2012. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ és a gyorsaságot! :-)


A palántákat egy ismerősünktől kaptuk és az ő növényein szép nagyra nőttek a termések. (Gondolom, hogy ugyanabból a féléből adott nekünk is.)


Nem tudom, mennyi vizet igényel a földieper, de a mieink meg voltak locsolva gyakran.


Az a furcsa, hogy maga a növény nagyon szépen ki van fejlődve, szépek, erősek, dúsak, egészségesek a levelek; ellenben a termések - azok nem.


Köszi még egyszer a segítő szándékot!


Szép napot Neked!

2012. jún. 5. 10:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Én eddig éppenhogy foglalkozni tudtam az epreimmel, eddigi években eléggé benőtte őket a gaz, nem is locsoltam rendszeresen, mégis nagyon sok és nagy eper volt.

Idén már februárban kitakarítottam az ágyást, ahol vannak, minden sorban meghatározott számú növényt hagytam, duggattam közéjük fokhagymát, rendszeresen gazolom az ágyást, és rendszeresen öntözöm. Na most szerintem ez utóbbi volt a sok neki, mert sok pici eper lett, nem nőnek meg. Viszont amiket kiszedtem, mert túlburjánzott már az ágyáson, és átültettem őket a szőlő mellé még március-áprilisban, azok óriási levelű palántákká fejlődtek és hatalmas epreket hoztak. Két dologra tudok gondolni, az egyik, hogy az eperágyást időnként fel kell újítani, mert elöregednek a palánták, a másik, hogy az eredeti ágyásnak túl sok volt a víz.

Lehet, hogy nálatok is hasonló probléma van.

2012. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen részletesen megírtad a saját tapasztalataidat és az ezekkel kapcsolatos következtetéseidet!

Reméljük, hogy jövőre már mi is okosabbak, tapasztaltabbak leszünk! ;-)

Szép napot neked!

2012. jún. 6. 07:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!