Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mindegy a kaktusznak vagy...

Mindegy a kaktusznak vagy ültessem át?

Figyelt kérdés

Kb 3-4 hete vettem egy kaktuszt. (Nem tudom a pontos nevét, mert még túlzottan nem értek hozzá) (saját fotó: [link] ) A lényeg hogy kicsi volt neki a cserép amiben adták így átültettem a lehető leghamarabb.... Viszont sima általános virágföldbe. Ez jó neki vagy szerezzek be kaktusz földet? Mert a régi kaktuszomnak olyan volt.... Előre is köszönöm...

+ ha valaki meg tudná mondani a kaktusz fajtáját azt is meg köszönném :) annyit mondtak róla hogy rózsaszín virágja lesz :)



2012. jún. 2. 17:48
 1/4 anonim válasza:
Én úgy csináltam, hogy a sima virágföldet összekevertem 50-50%-ban szitált sóderes homokkal. Bejön nekik, virágoznak meg nőnek mint mint állat.
2012. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neked is mindegy lenne ha kihíznál egy ruhát, és kénytelen lennél magadra erőszakolni? Ugye hogy nem... Mindazonáltal, a képből ítélve ez a mozzanat még nem szükségszerű, kellően nagy a cserepe, és a föld felszíne is frissnek látszik, tehát vélhetően a közelmúltban ültethették át. Ugyanakkor, szerintem közönséges virágföldben van, ami a kaktuszoknak nem túl előnyös. Tele van nyomva műtrágyákkal, amire a kaktuszok ekkora töménységben nincsenek felkészülve. Fellazítja a szöveteiket, ezzel együtt az epidermiszt, felhígítja a citoplazmát, elvékonyítja a sejtfalat, túlzott növekedésre serkenti az egész növényt, amivel maga sem tud lépést tartani. Sokkalta fogékonyabbak lesznek a gombás fertőzésekre, rothadásra, és ilyenkor a rovarkártevők lehetőségével is számolni kell. Én azért a biztonság kedvéért átültetném speciális kaktuszkeverékbe, mert viszonylag olcsón beszerezhető, és egy növény miatt nem érdemes házilag ültetőközeget kotyvasztani.
2012. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az átültetés után írtam ki a kérdést... még nincs 1 teljes napja hogy ebben a cserépben van........
2012. jún. 3. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Sorry, lusta voltam elolvasni a mellékletet. :) Akkor ültesd át kaktuszföldbe, mert - fentebb már kifejtettem az okát - nem túlzottan tolerálják a közönséges virágföldet. :)
2012. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!