Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kardvirághagymákat hogyan...

Kardvirághagymákat hogyan ültessem ki?

Figyelt kérdés

Ősszel kaptam valakitől, előtte én még ezzel a virággal nem foglalkoztam.


Most úgy néznek ki, hogy a külső héjai szárazak és a tavalyi gyökerek is szárazak, fent kihajtani csak egy kezdett, a többi még téli álomban.


Mit csináljak, a régi száraz gyökereket le kell vágni vagy ledobja majd magától?

Milyen mélyre ültessem, 8-10 centi az jó?


Vannak icipici borsószem nagyságúak, azokkal mit csináljak? Szintén a kertbe ültessem ki és majd megerősödnek, vagy inkább cserépbe, amíg meg nem erősödnek? Ezek hány év alatt nőnek meg akkorára, hogy virágozzanak?


Bármi kardvirágos téma eszetekbe jut, írjátok!

Köszi!



2012. ápr. 8. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd csak április végén ültesd ki őket,így,ahogy vannak. A 8-10 cm mélység jó.

A piciket egy helyre (sorba) ültesd a kert sarkába. Ősszel szedd fel,és jövőre rendes helyre ültesd,akkor már virágozni is fognak.

2012. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó, akkor a piciket is kiültetem. De teszek alá a földbe valami régi szúnyoghálót, hogy majd ősszel megtaláljam őket. :-)

És ezek a picik a mostani borsószem méretről mekkora nagyra nőnek? Mondjuk diónyira? Szóval milyen messze tegyem egymástól őket? És a gyökerük vajon hány centisek lesznek max?

2012. ápr. 8. 22:32
 3/4 rezvirag1111 válasza:
Én is először próbálkozom idén kardvirággal. Vettem jó sok hagymát, ezek mogyorónyi méretűek. A dobozára az van írva, hogy a hagymákat egymástól 10 cm távolságra kell ültetni, 10 cm mélyre, a fagyveszélyes időszak elmúltával. A szomszédaim már mind kiültették a hagymákat, én még nem mertem, mert erre a hétre még ígértek éjszakai fagyokat. Azt hiszem, hogy jövő héten már én se bírok tovább várni velük. :-)
2012. ápr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi ma ültettük ki 10 cm tőtávolsággal. Szerintem nem kell 10 cm mélyre ültetni, főleg ha nem túl nagyok a hagymák. Csak azokat a külső burokleveleket kell leszedni, amelyek könnyedén lejönnek, de ha nem szeded le sem fog semmilyen gondot jelenteni.

Lehetőleg kerítés mellé, napos, de szélvédett helyre ültesd. Idővel madzagot kell húzni melléjük, hogy ne boruljanak el. A kicsiket is szabad földbe érdemes rakni, 1-2 év alatt megerősödnek.

2012. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!