Kezdőoldal » Otthon » Kert » ! H. E. L. P! Foltokban...

! H. E. L. P! Foltokban elkezdett kipusztulni a füvem van megoldás?

Figyelt kérdés

Tavaly őszi telepítésű füvem kb. egy hete rohamos tempóban el kezdett sárgulni.

Locsolom rendesen,1,5 hónapja megvolt a tavaszi gyeptrágyázás az előírt mennyiségben.


Úgy nézett ki, hogy szépen beindul, haragos zöldre váltott,de de kb. egy hete foltokban elkezdett megszáradni, mint amikor nagy aszályban nem kap vizet.

Nem is nagyon nő, egy hete vágtam, de ma már alig telt meg egy fűgyűjtő:(

Segítsetek, mi lehet az oka, és lehet még valamit tenni ellene?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2012. ápr. 30. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen gyeptrágyád használtál? Rendesen belocsoltad? Amit én használtam, arra rá volt írva, hogy alaposan be kell öntözni a talajba, nem maradhat kint egy szem sem, máskülönben kiég a fű, ahogy éri a nap. Ha rendesen locsolod, és az előírt mennyiségben gyeptrágyáztad, akkor más nem nagyon lehet az oka, hogy foltokban kipusztul.

Próbáld meg felgereblyézni a kipusztult részeken a földet, és újra vetni oda fűmagot. Ebben a jó időben pillanatok alatt ki fog bújni.

Ja, esetleg állat nem jár oda rendszeresen pisilni? Attól is lehet.

2012. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És még egy: a fűnyírás időpontját is nagyon okosan kell megválasztani, nem szabad a legnagyobb melegben nyírni, inkább a késő délutáni órákban, esetleg reggel. Locsolásnál ugyanez, de gondolom ezeket tudod.


Megnéztem a képeket, nagyon szép lett a fű amúgy.

2012. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!