Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik megoldás legyen?

Melyik megoldás legyen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a nagynénimnek most lesz névnapja és nagyon szeret(ne) kertészkedni, de panelben laknak. Azt találtuk ki az öcsémmel, hogy ültetünk neki cserépbe/virágládába fűszernövényeket. Kétféle verziót gondoltunk és nem tudunk dönteni. Szerintetek melyik lenne a jobb?


A cserepes:

[link]


A cserepek műanyagok, 12 centi átmérővel, és így négy darabot raknánk bele, mert többfélét szeretnénk ültetni.



A ládás:

[link]


Ez 40 centis, de befelé szűkül és nincs benne sokkal több hely. Ebbe nem tudom hányféle növény férne bele, ha elválasztanánk részekre. Viszont mélyebb.


Mit gondoltok, melyik lenne célszerűbb és szebb? Melyikben élne meg jobban az olyasmi, mint a metélőhagyma, törpebazsalikom, kapor...

Mindegyikből keveset ültetnénk, és nem évekig akarjuk termeszteni, szóval nem kell sok.

Köszönöm. :)


2011. febr. 12. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a cserepes jobban tetszik.Egy cserép egy növény....
2011. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is hajlok arra. :) Mit gondolsz, nem pici nekik a 12 centis cserép?:)
2011. febr. 12. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:
A ládásba sokkal több fér és jobban néz ki szerintem.
2011. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyik kérdés, hogy hol tudja tárolni? Mert a ládát könnyebb elhelyezni pl. ablakpárkányra, a cserepes így együtt nagyobb helyet foglal. Tavasztól persze már tárolhatja az erkélyen pl. A ládás megoldás ellen szólhat azonban, hogy esetleg a különféle növények nem "szívlelik" egymást és nem úgy fejlődnek vagy elnyomja egyik a másikat. Az ötlet egyébként tök jó. Összességében inkább a cserpes verziót választanám, de valami szép kis kaspókban elhelyezve egymás mellett. Ha pedig nem sajátkezűleg készítenéd el, akkor éppen mostanság lehet kapni a Tescoban kifejezetten fűszernövény "házi ültetvényt", ami egy olyan cserépedény, aminek a hasán van több kiugró és azokba van ültetve a fűszernövény. De, ha van időtök hasonló edényt tudsz is venni és saját kezűleg elkészíteni.
2011. febr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, énis gondolkodtam a kaspós dolgon, de arra jutottam, hogy kevés helyet foglaljon. Van terasz, szóval ki lehet rakni, gondolom az lesz. Nem tudom miért, szeretném, hogy ilyen pici maradjon. De lehet, hogy még alakítok rajta valamit. Köszönöm szépen. :)
2011. febr. 12. 23:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!