Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki szokott itt ültetni káposztát?

Ki szokott itt ültetni káposztát?

Figyelt kérdés
Milyen fajtát?Magról?vagy palántát vesztek?Hogy kell gondozni?Mit csináltok belőle?
2012. ápr. 16. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne palántázz, hanem magról vessed. Visszakérdeznék:

Te mit szeretnél belőle csinálni? Savanyút? Káposztás tésztát? Salátát a tojásos nokedlihoz?

2012. ápr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia.Köszi a választ.

Szeretnék majd savanyítani is,gyalulva és egész fejet is. Ezenkívűl szeretnék eltenni a pincébe pár fejet télire,hogy a sajátomat használjam majd fel,nem a boltit.:)

Savanyított és sima fejből töltöttkáposztát,savanyú gyalultból toroskáposztát disznóvágáskor,illetve más alkalommal székelykáposztát.

Na meg persze nyersen enni a savanyút..

A rendes fejekből tésztát,paradicsomos főzeléket,stb.


Úgy gondoltam hogy veszek magot,és azt elültetem mint a paprikamagokat,bentre...VAGY mint mamám szokta, karalábémagokat a szabadföldbe,ha megnőnek,szétpalántázza őket.Vagy a zellermagot most pl melegágyba raktuk.

2012. ápr. 17. 06:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Fóliába szoktam hajtatni, korai és hosszú tenyészidejűt (Júniusi óriás és Szentesi lapos). Szeretik a sok vizet és a kiegyensúlyozott tápanyagellátást (komposzt és tápoldat belocsolással). A késeinek macerás tud lenni a növényvédelme, a tetvek, a káposztalepkék, és -légy lárvái miatt. A savanyításon kívül, le szoktuk pirítani zsiradékban, és lefagyasztjuk (tésztára, pogácsába nagyon finom :) ).
2012. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!:)

Csak fehéret szoktál?Lilával még nem próbálkoztál?

Szóval akkor,ha melegágyba elszórom a magokat,és kikelnek,és elég nagyok lesznek,akkor szétpalántázom,és ennyi.?:)

Hogyan neveled őket?Van mégpár tipped?:)

Nagyon köszi!!!:)

2012. ápr. 17. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi nyári, rövid tenyészidejűt szoktunk magról vetni, mert nincs lehetőségünk a téli tárolásra.

Szabad földbe vetjük, nedvesen tartjuk a talajt. Az így ültetett ellenállóbb, nem viseli meg a palántázás, nincs "klímaváltozás". Ha kipalántázható méretűek(kb 20cm-es, 2-3 levélke), akkor kiemeljük a földből és szétültetjük egymástól 30cm távolságra. Utána már csak gyomlálni kell, öntözni és permetezni káposztalepke ellen.

Levest, főzeléket, töltött káposztát szoktunk készíteni belőle.

2012. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szeretem a lilát is, de nem szoktam. Sajnos a terület minősége behatárolja a vízigényes növények nevelését (ha elfogy a locsolásra gyűjtött esővíz, a csapvíz elég drága).


Ha előjönnek a valódi levelek pikírozni szoktuk, így nem éri akkora stressz a kiültetéskor. A növényvédelembe besegítek sárga ragacslappal. Sok rovart összeszed.

[link]

2012. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a hasznos válaszokat!:)


20:32es: Káposztalepke ellen mivel permetezed?

Szabadföldbe ülteted,azt írtad...de ez azt jelenti,hogy úgy mondjuk mint a sárgarépát?De egyébként lehet melegágyban is?



21:27es: Pikírozás alatt itt mit értessz a káposztánál?Hogyan csinálod?:)



Nagyon köszi mégegyszer mindenkinek!:))

2012. ápr. 19. 07:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Pikírozás: a valódi levelek (a sziklevél utáni levél) megjelenését követően átültetem poharakba. A gyökere rendesen ki tud fejlődni és nem sérül a kiültetéskor, így az nem viseli meg annyira. Földnek érett szarvasmarhatrágya, vagy - ha marad - komposzt és föld 1:1-es keverékét használom (semmiképpen nem általános virágföldet!). Kicsit macerás és óvatosan kell csinálni, de megéri. :)
2012. ápr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!