Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertészek munkadíja valóban...

Kertészek munkadíja valóban ennyire horror?! 250. 000-300. 000 Ft/500-1000 nm?!

Figyelt kérdés

Favágás (gyökerestül - de nem sok), virág és faültetés, gyepesítés.


Egy igényes de kicsi 500-1000 négyzetméter közti kert tényleg negyed millió forint lenne? Vagy még ennél is több?



2012. ápr. 6. 15:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Igen. Legyen a többnél is több pénzed, akkor (és csak akkor) jó lesz neked. :) Addig Í.J.


Azért kösz az infókat!

2012. ápr. 8. 23:49
 12/19 anonim ***** válasza:

"Hisz 250.000 Ft/1000 nm-rel számolva egy tíz hektáros terület 25 millió"


Az már komplett parképítés. 10 HA. A Kossuth tér a Parlementtel együtt nincs ekkora...


Ekkora területre egy rendes parképítés tényleg több 10 milliós összeg.

2012. ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdésedben 500-1000 m2-t emlegetsz, később, meg 10 ha-t.


Akkor most pontosan mit is akarsz? Kicsit részletezd már, hogy mi is a feladat!

2012. ápr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Igen, ez már valóban nem "kert", hanem park. Sajnos be kell látnom, tényleg tízmilliós összegekről lesz itt szó.

Utolsónak: viszonyítás. Nekem csupán azt kell tudnom, 1000 nm mennyi, abból kiszámolom (felszorzom) a nekem szükséges részt. Ha lehet(ett volna) csökkenteni a fajlagos árakat, akkor evidens, hogy a felszorzott rész is olcsóbb (lett volna).

De félreértés ne essék, teljes mértékben megértem, hogy a kertészeknek is kemény munkájuk van, így bőven indokolt a magas fajlagos ár. Az én gondom az, hogy ha nagy területet kell rendbe rakni, az már csillagászati összegbe kerül. Így hiába ismerem el, hogy őket is meg kell fizetni, nekem ettől nem lesz jobb.

2012. ápr. 9. 13:00
 15/19 anonim ***** válasza:
...nem látod a lényeget. 10 ha ára nem kiszámolható 1000 m2 árából. Abszolút nem ugyan az a 2 munka jellege és emiatt az ára. 10 ha ára nem 100*-osa 1000 m2 árának, hanem töredéke.
2012. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Tényleg nem látom. Azt akartad írni, hogy (hasonlóan a házakhoz) a négyzetméter ár csökken, ha nő a telek mérete? Vagy teljesen másra gondoltál - amit én nem veszek észre? Azt sem értem miért különbözik a két munka jellege, hiszen mindkettőnél a parkosítás a végcél. Gyepesítés, favágás, ültetés, itt-ott évelő növények.
2012. ápr. 9. 20:12
 17/19 tzorro válasza:

Szerintem azt akarta írni, igen. Nyilván fajlagosan sokkal olcsóbb ekkora területet parkosítani (olcsóbb minden anyag, növénybeszerzés nagy tételben, de a munkadíjból is biztosan engednek, kevesebb kiállás, kiszállás, stb.), de a nagy terület miatt nyilván horror összeg. 10 hektár nagy summa lesz, mint ahogyan egy 1000 nm-es családi ház sem 30 M Ft. Vagy annak kellene lennie?


De persze minden az igényektől függ, mint mindig. Lehet venni fákat szabadgyökérrel olcsón, de láttam már 700-800 ezer forintos előnevelt fákat is magyar faiskolákban, na azzal próbálja meg valaki teleültetni a 10 hektárt :)

2012. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igen, pont azt akartam írni, hogy fajlagosan olcsóbb lesz a dolog, lévén mindent nagy tételben lehet venni, továbbá egy 500-1000m2-es kertbe be van sűrítve minden, itt meg azért jóval szellősebb lesz, ezért sem összehasonlítható.


Egy kis kerthez kicsi gép is kell, amiből nincs annyi, mint a nagyból, illetve az igény végül is meg van rá, ezért fajlagosan sokkal drágább a kicsi. Továbbá a méretből fakadóan a normaidők is másak, gondolj bele, hogy egy gyökér kipiszkálása a kicsinek akár órás nagyságrend is lehet, egy nagy gépnek meg csak percek...

2012. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Az almát a körtével próbálod összehasonlítani!

Hasonlóak, de nem ugyanaz.


Én csak az egészben azt nem értem, miért nem kérsz be ajánlatot néhány kertépítő cégtől.


Annyi az időráfordításod, hogy kimész velük a területre hogy felmérhessék a terepet, az igényeidet (mondjuk óránként odahívod őket egy napon).


Árajánlatot általában ingyen - a jövőbeni munka reményében - adnak és akkor nem kell agyalnod, hogy mennyi az annyi.


Egy kicsit még a gépekre visszatérve: azokat a gépeket meg is kellett vennie a vállalkozónak, és a gépnek ki kell termelnie a bekerülési árát + hasznot is kell hoznia.



Talán még az a legolcsóbb, ha van időd, de te nem bírod magad csinálni, ha a környékről megbízol 2-3 embert, hogy végezzék el a munkákat a területen, te pedig a növények, föld, kerítést, kéziszerszámok stb. beszerzését intézed.


Legalább munkát adsz a helyieknek, úgyis nagy a munkanélküliség, biztos találsz a közeli faluban megbízható embereket, ha nincs ismerős a faluból, csak érdeklődni kell a helyi boltokban (kocsmában), hogy ki a megbízható.


Mi is volt, amikor felfogadtunk egy embert, hogy a régi gazda tyúk, disznó és egyéb óljait bontsa le. A sittet (3,5 púposra halmozott méretes utánfutónyit) pedig ingyen elvitte a traktoros, billenős utánfutóján egy ember a faluból, aki épp egy jókora gödört akart feltölteni a földjén.


Szóval érdemes jóban lenni a szomszédokkal és akkor összefog a falu :-)



Egy lökött pesti, aki egy 400 négyszögöles Nógrád megyei kert gazdája :-)

2012. ápr. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!