Kezdőoldal » Otthon » Kert » A legyezopalmat milyen surun...

A legyezopalmat milyen surun kell atultetni? Jukka palmammal mi lesz?

Figyelt kérdés

Van egy legyezo palmam mar 4 eve, eddig csak vegetalt szegeny, de vegre megtatlatam neki a megfelelo helyet. Eddig se mondta volna meg senki, hogy nincs jol, csak epp nem gyarapodott szegeny. Kitettem a konyhaablakba, es most ugy nez ki, ott jol erzi magat.

Nem tudom, milyen idokozonkent kell atultetni? Meg egyszer se ultettem at.

Van egy jukkam is. Szegeny olyan idos, mint a masik, de 4 honapja sajnos valamiert kirohadt. Egy kis levelcsomoja azonban megmaradt. Beletettem vizbe, hogy kigyokerezzen, aztan elultettem. Most az also levelek elkezdtek szaradni, de csak a levelszrak feleig.(2 level) De ugy tunik, megfogta. Hogy fog kinezni, ugy ertem most noni fog, vastagodni, es abbol lesz a szara? Ezeket a fajtakat le szoktak oltani. Mennyi ido alatt lesz olyan vastag? Csinalt mar valaki hasonlot?


2012. ápr. 2. 15:52
 1/1 Kerria ***** válasza:

Yucca: a szára egy dracénatörzs, amelyre ráoltják a yucca rügyet/rügyeket. Amikor a dracéna törzs elrohad, akkor a yuccát -ahogy Te is csináltad- meg lehet gyökereztetni. majd elültetni gyökeresedés után. Ennek sajnos a fentebb említett okokból törzse már nem lesz, de enélkül is fog tudni növekedni.


Legyezőpálma: mindenképpen napfényes helyet kedvel, és szereti a magas páratartalmat is. Ha ilyen helyre teszed, akkor szépen fog fejlődni.


Átültetés: célszerű 1-2 évente átültetni, ezt úgy tudod nézni, hogy igényli-e már, hogy ha a cserépből kiemelve a földlabda alját már behálózta a gyökér, akkor azt át kell ültetni. De csak kicsivel nagyobb cserépbe, mert ha hirtelen nagyobba kerül, a felső részek növekedése szinte leáll/lelassul, és az alsó, azaz gyökér részeit fogja növeszteni. Ha már akkora a növény, hogy nehéz átültetni (hatalmas méretei miatt), akkor a felső részt kell lekaparni a cserépből, ide friss földet tenni, és tápoldatozni.


Általánosságban minden szobanövényre igaz, ha megtaláltad neki a megfelelő helyet utána nem szabad elmozdítani onnan mert könnyen megsínyli!


Remélem tudtam valamennyit segíteni!

2012. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!