Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan fújjam le a gyümölcsfái...

Hogyan fújjam le a gyümölcsfáimat monília ellen ilyen tomboló szélben?

Figyelt kérdés
Most vettem meg először erre a permetszert, de már egyszer le kellett volna fújni és most ismét, de napok óta fúj a szél. Így is próbáljam meg?

2012. márc. 29. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok értelme lenne.
2012. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szélben - az elsodródás miatt - valóban értelmetlen permetezni. Előreláthatólag a hét végéig a szél, utána a hét közepéig a hőmérséklet miatt nem érdemes permetezni (lemosás kivételével). Egyébként, milyen fa/fák és növényvédőszer?
2012. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

meggy, őszibarack, kajszi, szilva, cseresznye

Topas 100 ec-vel és pár nap múlva Score 250 ed-vel szeretném lefújni

2012. márc. 29. 12:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocs, Score 250 ec
2012. márc. 29. 12:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Így már (meg)értelek. Erre azt szokták mondani, hogy a fél permetezés is permetezés. :) A Score-t őszibaracknál nem fogod tudni a tafrina miatt kihagyni. Azt tudni kell, hogy ezeknek a szereknek 10 °C alatt nagyon romlik a hatásfoka. Viszont, ha egy hajnali, vagy késő esti átmeneti csendesebb időt ki tudsz fogni, monília ellen, kis hőmérsékleten is hatékony Chorus 50 WG-vel az első permetezésnél helyettesítheted a Topas-t - ha nagyon hűvös lenne. Van belőle 10 literes, kiskerti adag is.
2012. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jut eszembe. Az alábbi honlapon, a hely megadása után, a kijuttatási tanácsadó fülön találsz közelítő információt a permetezésre alkalmas időjárásról:

[link]

2012. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem, hogy mikor lehetne lefújni a fákat, de talán keddre mond olyan időt, de az se lesz a legjobb. A monília ellen még bimbós állapotában fújnom kellett volna a sárgabarackot is, de nálunk azóta fúj a szél. Most éjjel pedig esett. A meggyel még szerintem nem vagyok elkésve meg az őszivel, de a szilvám is szépen hozza a virágbimbókat, de még zöld. Szegény kajszit féltem. Köszi a segítséget.
2012. márc. 30. 05:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2012. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DJDJ válasza:

Mindenképpen szélcsendes időben permetezz!


[link]

2012. máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!