Kezdőoldal » Otthon » Kert » Már első évben teremhet a málna?

Már első évben teremhet a málna?

Figyelt kérdés

Március elején ültettünk el egy málnatövet, amihez nem sok reményt fűztem, ugyanis csak két csonk volt rajta és mindkettő nagyon száraznak, élettelennek tűnt. Ráadásul egy nagyobb ládába ültettük, mert csak teraszunk van.

Az egyik csonk kihajtott, a másik száraz maradt. Viszont az a hajtás már nagyon szép, kb 60-70 cm magas, sok levele van és a levélhajtások tövénél (mindegyiknél), valamint a tetején is sok apró gumócska jelent meg.

Ez már virág lesz?

Azért vagyok zavarban, mert úgy olvastam, hogy ősszel ideális az ültetés és következő évben terem, de mi már nem bírtunk őszig várni, ezért raktuk le tavasszal és meglepő, hogy ennyit fejlődött három hónap alatt.


2009. jún. 11. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű,hogy teremni fog.Általában a kétéves vesszők teremnek,de ha a tővön volt ilyen,akkor már az első évben is lehet rajta termés.Azt azért nem tudom,hogy ládában tarthatod-e továbbra is.
2009. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A málna nagyon gyorsan fejlődik. Ezek nem friss hajtások, hanem másodéves vesszők voltak (gondolom), ezért terem. A láda viszont nem jó, mert gyorsan feléli belőle a tápanyagokat, és télen meg nem ad elegendő takarást a gyökérzetnek, ezért elfagyhat.
2009. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nincs más megoldás, mint ládában tartani, ugyanis emeleten lakásban élünk. Kert nincs, még kicsi sem. Egy akkora teraszunk van, mint a lakás hétszerese, hatalmas és az elmúlt években egy kisebb kertet csináltunk belőle. Mindent nagy ládákban tartunk, rózsákat, napraforgót, hagymát, paradicsomot, kaprot, illetve dísznövényeket, hogy kicsit feldobjuk a szürkeséget. Lekopogom, hogy eddig minden nagyon jól bírja. Ezekhez csatlakozott be a málna. Mivel tudnám pótolni a tápanyagszükségletet?

Mert a többiekhez használunk tápoldatot, eddig a málna is abból kapott.

A fagytól nem kell tartanunk szerencsére, mert külföldön élünk, más az éghajlat, itt nincs fagy télen sem. Tíz fok alá nem nagyon megy a hőmérséklet.

2009. jún. 11. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!