Kezdőoldal » Otthon » Kert » Koktélparadicsom termesztése?

Borcsi02 kérdése:

Koktélparadicsom termesztése?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék,van-e bárkinek ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata.Paradicsomot szoktunk palántázni,de idén szeretném kipróbálni ezt a paradicsomfélét is.

Minden infót szívesen várok,a palántázástól kezdve a gondozáson át a beérésig!:)

Lelkes amatőr vagyok,inkább asszisztálni szoktam a tavaszi palántázásnál:),de a koktélparadicsomról csak annyit mondtak,sokszor nem érik be rendesen,zöld marad,míg máshol azt olvastam,egészen kora őszig bőven terem.Gondolom,ez utóbbi,inkább a mediterrán országokra vonatkozik:)

Előre is köszönöm!



2012. febr. 28. 18:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Visszavonom az ültetőedény nagyságáról szóló kérdésem,mert eszembe jutott,hogy én kaptam tavaly nyár végén palántázókat!:)

Nos akkor a kérdésem csak az,hogy megvehetem és ültethetem már ezt a magot (ezt jónak látod?):

[link]

Mert ha sikerül ajándékoznék is a családnak...

2012. márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mindegy már megvettem!:) S alig várom!:) Kíváncsi vagyok ez mennyire elég,mert a normál nagy fajtáknál azt írja a cikk,hogy 2 növény ellát egy családot,ebből akkor vajon hány kell majd? Mindenesetre nagyon megtetszett!
2012. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ma körül kérdezgettem újra az ismerősök között,és ha esetleg van köztetek budapesti,nektek ajánlanám,amit nekem is mondtak,hogy a 11. ker,Fehérvári úti piacon nagyon szép,tuti kis palántákat lehet kapni!(gondolom,ha eljön az ideje)

Engem próbáltak lebeszélni a magról,de szeretek kísérletezgetni,úgyhogy megpróbálom magról és palántáról is!:)

Még egyszer köszönöm a válaszokat Ladies!:)

2012. márc. 2. 21:02
 14/15 anonim ***** válasza:

Na mi újság? Nekem a "TiniTim" amit linkeltem,hogy megvettem a napokban tönkre ment,kihajtott,de kinyírtam 2 nap alatt,pedig úgy vigyáztam a kis ártatlanokra...de mindegy,ennyit ér ha 2 napig nem figyel rájuk az ember.Próbálkozom még!:) Most "balkonstar" nevű törpe koktélt vettem magban,hát majd meglátjuk mostmár jó az idő állítólag gyorsabban fog fejlődni...De azért vettem egy palántát is.Szintén törpe koktél,csak citromsárga!:) Szép lesz a saliba! Próbálok majd pirosból is azért 1 palántát beszerezni,ha a magok nem sikerülnének.

Várom ott mizujs/mik a tapasztalatok!?:)

2012. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Végülis a fehérvári úti piacon vettem 3 koktél palántát,és három "rendes" paradicsom palántát, a magról mégis lebeszélt anyukám,meg már vagy tíz ládám volt a lakéásban,amiben paprika meg virágmagokat csíráztattam,és nem fért volna el.:( De amiket vettem,már nagyon szépen nőnek a kertben,rég lehagyták a növekedésben a sima paradicsomot.Érdekes:) Mondjuk az egyik teteje csúnyán letört egy szélviharban:(..azzal nem tudom,mi lesz..Közben szorgalmasan csipegetem róluk a hónaljhajtásokat meg a virágokat,hogy ne szívják el az "erejét"..Kíváncsi vagyok én is,mi lesz belőlük,és mennyit/mikor teremnek majd!:)
2012. jún. 11. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!