Kezdőoldal » Otthon » Kert » Koktélparadicsom termesztése?

Borcsi02 kérdése:

Koktélparadicsom termesztése?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék,van-e bárkinek ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata.Paradicsomot szoktunk palántázni,de idén szeretném kipróbálni ezt a paradicsomfélét is.

Minden infót szívesen várok,a palántázástól kezdve a gondozáson át a beérésig!:)

Lelkes amatőr vagyok,inkább asszisztálni szoktam a tavaszi palántázásnál:),de a koktélparadicsomról csak annyit mondtak,sokszor nem érik be rendesen,zöld marad,míg máshol azt olvastam,egészen kora őszig bőven terem.Gondolom,ez utóbbi,inkább a mediterrán országokra vonatkozik:)

Előre is köszönöm!



2012. febr. 28. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az egészen pici szemű koktélparadicsomot én úgy kaptam a szomszédtól pár palántát, hogy ez örök darab, gyakorlatilag kiírthatatlan. És igaza volt :) A "drága pénzért vett" koktélparadicsom palánta (ez az a fajta volt, ami kb. ping-ponglabda méretű) alig nőtt, jól felkopaszodott, nem igazán volt bő termésű. Ezt az icipicit nem győztük szedni, visszacsipkedni (hónaljhajtásokat), kötözni (120-150 cm körüli karókat vertünk mellé), októberben még bőven szedtük.
2012. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tehát akkor piciszeműt kell venni, Ez Engem is érdekel!?:) Mert ha bár az embernek nincs ilyen szomszédasszonya,akkor sajna meg kell venni!:) Esetleg azt tudod,mi a neve az általad előnyösnek ítélt fajtának?

Bocsi Kérdező, Én max. annyit tudok Neked ebben segíteni,hogy együtt ültetünk és számolunk be egymásnak a történtekről!:)

2012. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2012. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szia én minden évben úgy csinálom hogy veszek koktél paradicsomot a piacon és ha finom édes és tetszik az állaga akkor kettő három magját kinyomom egy tálba és hagyom megszáradni majd márciusban veszek virág földet amit balkon ládába teszek és bele teszem a magot amit egy nappal előtte beáztattam csak egy sorba elosztom de ne legyen benne sok mag majd szórok rá kicsi földet és a napos ablakba teszem és két naponta adok neki kicsi vizet majd hagyom úgy 10 centisre megnőni és utána kiültetni ha lehet akkor fólia alá ha nem akkor zacskót húzok rá nehogy megfázzon ha nagy és jó meleg van kb 12 15 fok akkor leveszem és minden nap este meglocsolom nehogy megégjen a levele vagy a szára
2012. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
még annyit hogy a zöld koktél paradicsom is isteni elrakva savanyúságnak
2012. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,és persze szívesen megosztom majd a tapasztalataimat:) Bár ott tartanánk már:)

Sajnos nekem sincs ilyen aranyos szomszéd asszonyom:(..

Akkor apróbb szeművel próbálkozom,nagyon hasznosnak tűnnek a linkek is,a másodikat én is olvastam már,az adta az ötletet:)

Igazából a palántát egyszerűbbnek tartottam,azzal akartam indulni,de ugyanakkor abban nem lehet biztos az ember,hogy mi fejlődik ki belőle..Sajnos nem dobálják az ember után a jobbnál jobb bőven termő kis növénykéket.:(

Így maradnak a magok! A ZKI-s maggal próbálkozni fogok!

A savanyúságot és zöldparadicsom lekvárt én is mindenképpen ki szeretném próbálni,bár ebben sem vagyok nagyon járatos:)

A magok nevelgetéséről szóló hozzászólást is külön köszönöm,ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem:a vásárolt magot is be kell áztatni vízben az "ültetés" előtt?Illetve,valamilyen tápoldat nem szükséges?

Köszönöm Nektek:)

2012. febr. 28. 20:59
 7/15 anonim ***** válasza:

Én a Tescoban vettem a hibrid magként árult koktélparadicsomot, kb. 3 éve. Ezt illetve az óta ennek a magját ültetem el február közepén kis poharakba. Valamiért nem igazán tudok túl szép palántákat nevelni, de ennek a fajtának az is mindegy, igazság szerint magától is kikel. Palántát azért nevelek, hogy minél előbb tudjuk enni, de minden évben van pár tő magától szaporodó is.

Tavaly mi datolyaparadicsomot kaptunk, most abból ültettem egy csomót mivel hatalmas sláger lett. Ez ugyanolyan kicsi mint a koktél és ugyanúgy fürtökben nő, csak az alakja hosszúkásabb és még a koktélnál is jóval édesebb. Mindenképpen ajánlom kipróbálásra mindenkinek.

2012. febr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)Mindenképp kipróbálom akkor a datolyaparadicsomot is,és rohanok magért!:)
2012. febr. 29. 16:30
 9/15 anonim válasza:
A hibrid növény magjáboltermő növény lessz????
2012. márc. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor a 4-es 5-ös tapasztalt válaszoló szerint már vehetem és vethetem is a magokat? Kb.~20-30 szem maghoz mekkora ládát-vázát keressek? Lehet,hogy törpe fajtát (is) fogok venni. Köszi!:)
2012. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!