Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűkaszát vásároljak?

Milyen fűkaszát vásároljak?

Figyelt kérdés

Hamarosan fűkaszát szeretnék vásárolni, a kasza márkája mindenképpen Makita lesz mert már vannak Makita szerzámaim és beváltak! De nem tudom hogy a kaszának mekkora legyen a lökettérfogata! egy 2000 négyzetméteres telket szeretnék vele évente kétszer lenyírni, viszont elég durva gaz van a teleken.... mit ajánlotok?


Válaszokat előre is köszönöm....


2012. febr. 23. 19:54
 1/7 gomzoli ***** válasza:
100%

Ekkora területhez, gorombább gazokhoz nagy gép kell, legalább 1,5 Kw-os. Makitában ez legalább 120-140 ezer!

Semmire nem akarlak rábeszélni, de talán nem lenne hülyeség végiggondolni:

-Mibe kerül egy márkás gép?

-Hányszor is fogod használni?

-ilyen gyakoriságú használat mellett vajon egy olcsóbb, Noname gép nem lenne jobb?


Saját magam céljaira Al-Ko gépet vettem, akciósan volt 45 ezer, 1,7 Kw-os, és gyakrabban is van használva, mint ahogy Nálad lesz. Egyelőre bírja, bár egyszer kellett szereltetni (1500 ft-os bizbaszt kellett cserélni). A Stihl, -mert én először arra voltam fixált- ekkora kategóriában 130 ezer lett volna! Pici híján 3-szoros ár. Ezért, ha kell, 5 évente eldobom az Al-ko-t és veszek újat, 15 évig akkor is fedezve vagyok...

2012. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezzel én is teljes mértékig egyetértek.


1 LE-s gépet ne vegyél akkor sem, ha az Makita.

2012. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..átgondolom.-...
2012. febr. 24. 16:54
 4/7 A kérdező kommentje:
személy szerint én egy picit tartok az ilyen no name gépektől...
2012. febr. 24. 17:00
 5/7 gomzoli ***** válasza:
Garancia arra is jár. Meg amiket írtam, egy stihl, vagy makita árából 3 ilyen névtelent kapsz. Ha csak 5-5 évet (esetedben 10 használat?) bírnak ki, akkor is 15 évig van géped az adott pénzből. De lehet, hogy 10, vagy 15 évet is kibír mindjárt az első! Nem tudni előre. Ha drága, márkás gépet veszel, az is lehet, hogy éppen annyi év után szarna be, mint az olcsó.
2012. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem makitám van a nagyobb teljesítményű fajtából lehet hogy én se használom ki az erejét de megérte az biztos ezért vettem utána láncfűrészt is makitát .Én úgy vagyok vele ha a jót nem tudom megvenni azonnal inkább várok míg összeszedem rá a pénzt.Egyszer vettem 30000 ért egy gagyi benzines láncfűrészt 1 évet bírt 15000 ért akarták megjavítani.Én ajánlanám a makita fűkaszát esetleg kissebb teljesítményű is elég lehet mint amilyen az enyém.
2012. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyi az előzőhöz hgy azt hiszem 42 köbcentis
2012. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!