Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűkaszát-szegélynyírót...

Milyen fűkaszát-szegélynyírót kellene vennem?

Figyelt kérdés

Van a házam fölött a tágteraszos domboldalon egy kb.600 m2-es sík terület, amivel nincs semmi tervem, egyszerűen arra jó, hogy a fölső szomszéd ne nézegessen lefele a kertünkbe.

A Talaja agyagos, savas, gyatra, itt hagyom növekedni az akác-ecet-vadringló-stb."szemétfákat", azután minden évben van kb egy m2 friss tüzelőm innen.

Van két almafa , egy kis dió, kb ennyi.

Nagyon keményen fölveri a gaz, évente 3x sikra kell kaszálnom, mert a parlagfű, stb...és a feljelentés azonnal megvan.Eddig kaszáltattam, de k. drága.

Az egy lóerős, 2.3 vastagdamilos MTZ fükasza négyszer bírta végig, azután tengelytörés. Kuka.

Világos, hogy valami fémmel dolgozó masszívabb kell, de abból kétfélét is láttam, az egyik alján egy nagy fogaskerékféle van, a másik meg damilos,-ÉS ahhoz is van fém vágóél, de ez inkább háromszeg formájú, pengeféleség.

Erőben árban nem nagyon különböznek.Kétkezes fogantyú, kétütemű mind a 2.

Milyet javasoltok egy ekkora, elvadulásra hajlamos, "damilosvágó-pusztító" területre? Nem vagyok mindig ott, csak évi 3x van lehetőségem a gyomot síkra vágni, azalatt van amelyiknek kisujjnyi vastag félfás törzsöke lesz.

Minden értelmes választ köszönök. Szevasztok.


2011. márc. 28. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, mivel csak évente párszor nyírod, éppen ezért kell drága kaszát vegyél, mert a gyomok úgy megerősödnek, hogy egy damilos kaszával évekig tart, míg letolod az egészet. Én mindenképpen egy Stihl acélpengés kaszát javasolnék. Olyat, amelyiket általában damillal adnak, de lehet rá szerelni késeket, azok nem jók, mert nagyon gyengék. Elkopik a fogaskerék, nem éri meg.

Nekem egy Hitachi van ilyen damilos pengés kaszában, de megbántam a pengék miatt, mert arra nem tudom használni, elég gyenge. Persze én másra használom, mint te fogod.


Mindenképpen olyat vegyél, aminek nem hajlékony a szára, mert az áttétek miatt, hamarabb elkopik.


Nem tudom mennyit akarsz rá költeni, de mindenképpen késes kell hogy legyen a vastag gyomok miatt:

[link]

2011. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és várom még az újabb tapasztalatokat is.

Szeretném, ha 60k.-ból kijönne...:(

2011. márc. 30. 05:09
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

60 ezerig ez fér bele igaz motorerőben nem több mint amit előbb használtál MTD, de szerintem sokkal jobb minőség.

2011. ápr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. ápr. 7. 11:21
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Az alábbi cikk, biztos, hogy segíteni fog a döntésben: [link]

2018. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!