Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet egy idős rózsát...

Hogy lehet egy idős rózsát arra késztetni, hogy a tövéből új hajtásokat hozzon?

Figyelt kérdés

Szerintem 30 éves biztosan megvan. Régen bokrosabb volt, de lassan elhaltak ágak, és most már csak két fő ág indul ki a tőből. Az egyik már eléggé betegesnek néz ki, biztos nem fog virágot hozni. Csak 1 fő ág van (szakszót nem tudok, remélem érthető így is), ez szépen és többször virágzott tavaly. De mi lesz, ha ez is kihal...

Jó lenne, ha addigra hozna új hajtásokat a tövéből kiindulva, úgy, mint a másikszínű rózsa. De magától nem teszi. Mit tegyek vele? Nem szeretném ha elpusztulna, kötődöm hozzá.


Van rá valami módszer?

Olyat hallottam már, hogy a tövénél beoltják, de nem vagyok kertész, ehhez nem értek, továbbá nem másik fajtává szeretném alakítani, hanem azt szeretném, ha ugyanez a virág újulna meg.

Ha éles pengével belevágok a tőnél, akkor ott keletkezne új hajtás, vagy ez hülyeség és csak még előbb kipusztulna?


Segítsetek!

Köszi!



2012. febr. 20. 09:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Gyökereztető hormont gazdaboltban, Hermészben tudsz venni. Kb. 900 Ft egy kis tégely, ami akár egy évtizedig is elég, hacsak nem vagy nagyüzemi termelő. A rózsákhoz az Incit-5 -öt ajánlják. Vagy ilyet vegyél vagy nagyobb sorszámút, vagy Incit-K -t.


A lemetszett darab végét be kell mártani a porba, a felesleget lerázni róla, majd elültetni.

2012. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Azért kell 50 centire vágni, mert minél nagyobb rész van a föld alatt, annál biztosabb,hogy valamelyik alvórügy el kezd gyökeret ereszteni,a másik ok pedig az, hogy ilyen mélyen még aszályosabb időben is kellően nyers marad a talaj ahhoz, hogy a növény ne száradjon ki.Gyökeret oldalról is hoz. Hormont pedig vetőmagboltokban lehet kapni, de mintha láttam volna a Baumaxban is. Kb.600ft-ba kerül.
2012. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Vagy úgy! Tavaly, az első próbálkozáskor még azt hittem, hogy igen, ezek a rügyek is gyökerek lesznek, azért kell, hogy a föld alatt is legyen elegendő szár...

Aztán a kutyásbaleset után kihúztam és tanulmányoztam. A száron nem láttam változást, csak hogy a tüskék feketék lettek. Gyökér pedig csak az alján a metszésnél kezdett keletkezni, persze még csak ilyen kezdemény volt. Na akkor azt hittem az oldalán mégse lesznek gyökerek. Szóval mégis, csak nem az elején... :-)


És ha már ez így van, akkor ezzel a gyökereztető hormonnal nem kéne a rügyekre vagy azok vélhető helyére is pöttyinteni?

2012. febr. 23. 13:30
 14/16 anonim válasza:
A gyökereztető hormon egy fehér por, amibe a metszési felületet kell belemártani, majd enyhén megkocoktatni, hogy a felesleg lehulljon. Szerintem a szár többi részét nem kell bekenni vele, az már túl nagy dózis lenne.
2012. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy mégis túlélték a nagy fagyokat az őszi "befőttjeim"! :-)


Mára leolvadt a környékéről a hó, és odafértem... Amennyire beléjük látok a páracseppeken keresztül, olyan élőnek tűnnek.

3 befőttem van, különböző rózsákról. Az egyik alatt még élénk zöld pici levelek is vannak. Azt hiszem azt korábban csináltam és még ősszel elkezdett hajtani, és nem fagyott le róla a levél, mint a szabad levegőn a nagy rózsákról.

Ez a kis megmenteni való, ez meg olyan, hogy látszanak rajta rózsaszines rügyek, olyan katicányi nagyságúak.

És mindegyik befőtt alatt látni 1-2 valóban kihalt szárat, azok olyan barnák.


Végülis még novemberben körbevettem földdel a befőtteket, aztán meg a hó leesett a nagy fagyok előtt, a hó pedig valamelyest szigetel, úgy tudom.


De jó lenne, ha gyökeret verne néhány!! :-)

2012. febr. 24. 14:13
 16/16 anonim ***** válasza:
Sikerült a gyökereztetés? Mert akkor Nekem is segíthetnél evvel a kezdet lelkesedéssel,ami remélem idénre elöntött.:)
2012. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!