Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak az amariliszemmel?

Mit csináljak az amariliszemmel?

Figyelt kérdés
Nyáron virágzott az amariliszem. Augusztus közepétől nem locsoltam, hogy visszaszáradjon. Nagyon lassan száradt vissza és mire leszáradtak a nyári levelei, újabb két kis levél hajtott ki. Azt olvastam, ha először levelek jelennek meg, akkor nem fog virágozni. Mit csináljak vele?

2012. febr. 9. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Tedd meleg helyre és valami sötét zacskóval borítsd be. Addig ne locsold míg a bimbója ki nem bújik.
2012. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen gonddal küszködök, hogy a virágja sehol nem fejlődik levele meg már 12 centis is van némelyiknek. Az enyémek le vannak kis papírcsákókkal takarva locsolva sincsenek de a virág még mindig sehol. Tippek, mit lehetne kezdeni velük?
2012. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem szokott virágozni, így csinálom:

Amikor elvirágzik, kiteszem árnyékos helyre az erkélyre vagy udvarra és egész nyáron locsolgatom, 2 hetente tápot is kapnak. Ősszel átültetem, úgy, hogy a hagymának kb. a fele a föld felett legyen, kicsit meglocsolom levágom a levelet a hagyma fölött kb. 1 centivel (amíg ezt nem csináltam, soha nem virágzott)és elteszem sötét, hűvös helyre. Januárban kiteszem az ablakpárkányra és elkezdem locsolgatni. (Amikor a karácsonyfát lebontom, előveszem az amaryliszeket.)Általában a levél jön előbb, aztután a virág. Amikor a virág elvirágzott, levágom és kezdődik minden elölről.

Az nem igaz, hogyha kijött a levél nem lesz virág, az enyémeken mindig a levél jön ki hamarabb.

Most is az egyiken már 15-20 centis 3-4 db levél van és ma reggel vettem észre, hogy jön mellettük a bimbó, még csak 1,5-2 cm látszik belőle.

2012. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is vannak amariliszeim, de szerintem az egyiklegfontosabb dolog az, hogy elvirágzás után ne hagyjuk magára a növényt! A következő évi biztos virágzás fontos kritériuma, hogy egész nyáron gondozzuk! Minél több levelet nevell nyáron, annál nagyobb lesz a hagymája, és annál biztosabb a kövezkező virágzás!
2012. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!