Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavalyi vetőmagok jók még idén?

Gabor9 kérdése:

Tavalyi vetőmagok jók még idén?

Figyelt kérdés
Tavaly mindenféle zöldségmagot vettem, használtam is őket rendesen, de még mindenből van. Vmelyikre az van írva, hogy 2012 végéig, vmi viszont már 2011 máj.-ban lejár. Nem lesz rosszabb a termés, ha azokat használom?
2012. jan. 7. 21:56
 1/6 anonim válasza:
78%
Szerintem nyugodtan használd. Nekem jók voltak. Idén a tavaiak. :)
2012. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kételkedsz,akkor tégy egy pár magot vizes vattára. Ha kicsírázik,akkor biztosan jó.
2012. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tároltad, akkor az ég világon semmi baja nem lehet. Néhány mag évszázadok múlva is termőképes, szóval esélyes, hogy semmi baja :)
2012. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2012. jan. 8. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Tavaly vetettem cukkini magot, ami tavalyelőttről maradtból. 3 bokrot vetettem, abból egy cukkini lett, kettő pedig tök. De mind kikelt és termett.
2012. jan. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez fajfüggő, hogy meddig bírják a magok a tárolást. Állítólag az öreg mag mindig lassabban kel.


Nekem van erről egy táblázatom is, egy könyvben találtam:

6-8 évig csíraképes a görögdinnye, sárgadinnye, uborka, spárgatök és sütőtök magja.

4-5 évig a káposztafélék, spenót, retek, paprika, cikória.

3-4 évig a borsó, bab, paradicsom, vöröshagyma, sárgarépa, zeller, cékla, spárga.

2-3 évig a petrezselyem, édeskömény.

Egy évig szabad csak tárolni és a következő évben el kell vetni a pasztinák, feketegyökér és a kapor magját.


Ez persze nem szentírás, csak azt jelenti, hogy utána sokkal kisebb arányban csírázik ki. Tavaly például szétszórtam egy zacskó nagyon régi (4-5 éves) kapormagot, összesen 20 növény kelt ki körülbelül.

2012. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!