Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kútfúrásról 2 kérdés?

A kútfúrásról 2 kérdés?

Figyelt kérdés
Villanybojlerre rá lehet kötni a kútvizet?A kútvíz tényleg keményebb,mint a csapi?Ivásra nem használnánk.

2011. dec. 27. 23:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Ha ráteszel szűrőket, jobb vized lesz, mint ami a vezetékes hálózatból jönne valaha"


Ez az én szakmámm, de nem úgy van! Mert mi a jó víz? Miért jó az ioncserélt víz? Miért jó az ozmózis membránszűrt? Nem a reklámszövegek hazugságait kell ismételni, fogalmad nincs mennyit hazudnak!Minden vízszűrő reklámszövege hemzseg a hazugságtól és a kémiai hozzá nem értéstől!Ezeket én nem tartom kollegáimnak!A bemutatókon bűvészmutatványokkal kábítják a hozzá nem értő közönséget.

Vízkémikus

2011. dec. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves "vízkémikus"!


Köszönöm a sok kioktatást, de "szakemberekből" már teli a padlás!!

(Hozzáértőből, viszont hiány van...)


Bp.-en lakom és időnként olyan víz folyik a csapból,

ami szemmel láthatóan koszos!!

A szomszédomnál viszont van vízszűrő és látom,

hogy mi az amit mi megiszunk, "tiszta, egészséges ivóvíz" gyanánt.


Tehát marhául nem érdekel a "szakértelmed",

mert januárban mindenképpen fel lesz szerelve a vízszűrőm!!!


A koszos vizet, meg igyad meg te, a Köjállal és a vízművekkel együtt!!!

BUÉK!

2011. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát marhául nem érdekel a "szakértelmed"

Az a te bajod!Nekem ez a szakmám és 25 éve csinálom gyakorlatban!Vicces hogy elemi kémiai fogalmad nincs és engem azt hiszed tudsz degradálni.Mi az hogy kioktatás? Azt akkor tehetném ha értenél a kémiához.Én nem neked írtam bármit hanem a kérdezőnek!Nem tudod mi az ioncserélés mert én nem szórakozásból írtam jelezve hogy az egészségre káros az ioncserélés ebben az esetben!Elvégre te voltál külföldi tanulmányúton ahol volt alkalmam összehasonlítani a szolgáltatott vízeket.Neked hiába mondom hogy magyarország átlagos vezetékes víze 10-ben van a világon!Véletlen e hogy az ismertetők nem konkrét műszaki leírásokat tartalmaznak hanem szédítést nagyotmondást?

2011. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"és látom,

hogy mi az amit mi megiszunk,"


Na ez nekem új! Nem laboratóriumi mérés mutatja meg a víz összetételét hanem látás. Igaz magyarország tele van látókkal újabban!

2011. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!