Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezüstfenyőm egyik gallya...

Ezüstfenyőm egyik gallya szabályosan megkopaszodott. Mi lehet az oka? Betegség, vagy valami kártevő? Atka? Segítsen aki tud!

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyszer azt hallottam, hogy a fenyők akkor kezdik eldobni a tűleveleket, és akkor kezd száradni a gallya, ha nem kapja meg azt a mennyiségű csapadékot, amire szüksége van. Elég száraz nyár és ősz volt, kérdés, hogy locsoltad-e, vagy csak az "égiekre" hagyatkozott?
2011. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát az igaz,hogy nem nagyon volt locsolva.De a mellette levő növények még mindíg szépek,ez a kis gyönyörűség pedig....Nem minden gally kezd el kopaszodni,hanem csak egy.ezért gondoltam,hogy talán ATKA a bűnös.
2011. nov. 7. 20:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Dél körüli időben öntözd meg 1-2 vödör vízzel, biztosan szívesen fogadja.
2011. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A vízhiány okozta szárazság nem úgy jelenik meg, hogy az egyik ág megkopaszodik. Ha nem mechanikai sérülésről van szó, akkor vagy gomba, vagy kártevő.


Nézd meg, találsz-e itt választ a tünetekre:

[link]

[link]

2011. nov. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:

[link]

2011. nov. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Külön meg szeretném köszönni a két legutolsót(6.50, ill. 6.51-nek.(csak úgy zárójelben:Te mikor kelsz fel,hogy olyan korán már írtál nekem?Én 7 után keltem ma fel.De mentségemre szolgáljon,hogy tegnap egész nap ástam,el voltam fáradva mint a kutya)
2011. nov. 8. 13:24
 7/13 lupus fang válasza:

Ja valoban a viz hia'ny vezet erre a sorsra de az biztos h nem ka'rtevo mert a fenyo levelet semmi nem eszi meg a gyanta miatt...........de probald ki azt h le versz a tove melle egy csovet olyan 50cm~re a torzstol...(hogy ezen keresztul is le jusson a viz a hajszal gyokerek melle).....

e's locsold nagyon sokat..........ami nagyon fontos azt az agat ami elszaradt(kezzel tudod torni ,,nagyon szaraz,,nincsbenne semmi zold,,)le kell va'gni......mert a fa tobbi reszet is ,,mege'geti"(egyszeruen ki szivja a szaraz ag a fa nedvet....)... higy nekem ez segit majd........

2011. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mind szép és jó, csak kár, hogy a fenyő-takácsatka, a tujafúró aranymoly, hajtástetvek, lucfenyő-gubacstetű és az ezüstfenyő-levéltetű nem tudja. Mármint hogy nekik nem az örökzöldeket kéne károsítani.
2011. nov. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Válaszoló!Te tudsz valamit amit én nem.Tőled most fél perc alatt többet tudtam meg a lehetséges kártevőkről,mint mástól egy év alatt(se).Hozzád már csak egyetlen egy kérdésem lenn:mi a fenével kellene permeteznem-és mikor-,hogy ezek a fránya micsodák eltakarodjanak a kis fámról? Válaszod előre is köszönöm!
2011. nov. 11. 18:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezüstfenyő levéltetűre bármelyik levéltetű elleni szer, pl. Mospilan, Vektafid a levéltetűre és a takácsatkára is jó, Mospilan a tujafúró molyra, gubacstetűnél a gubacsok eltávolítása lehet eredményes, egyébként levéltetű elleni szerrel.
2011. nov. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!