Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lókaktusz tartásához ért valaki?

Lókaktusz tartásához ért valaki?

Figyelt kérdés
Ma este kaptam egy orbitális méretű lókaktuszt. 1méter átmérőjű , a tüskéi pedig akkorák mint egy hurkapálca, elég mérgező. Azt javasolta unokanővérem akitől kaptam hogy tejjel locsoljam, mert elmérgesedik. De napi hét liter tejre nem telik, pláne emiatt. Lehet valamivel pótolni?
2011. okt. 29. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
lókaktusz xd
2011. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Rosszul csináljátok, lótejjel, esetleg kumisszal kell öntözni.
2011. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
linkelj képet lókaktuszról
2011. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Itt van egy kölyök:


[link]


a miénk ennél 2x nagyobb...

2011. okt. 29. 21:34
 5/8 anonim válasza:

Hat nekunk is van ilyen de mi egyaltalan nem locsoljuk tejjel csakis vizzel, es mondhatnam igyis elegge megnott .

Nem hallottam meg rolla hogy tejjel kene locsolni de utannanezek:D:D Ma is tanultam valami ujat:))

2011. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerinted a sivatagban minden kaktuszhoz tartozik egy fejőstehén? Gondolkodjál már!
2011. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

Komolyan megfordult a fejemben, hogy ez egy fals kérdés.

Már a napi(!) 7 liter(!) tej (!) miatt.

A linkelt képen meg szerintem egy Echinocactus grusonii van kissé megnyúlva, bár én nem tudok róla, hogy lenne piros virágú változata...


Egy kaktusz sem igényel napi 7 liter folyadékot! Tejet meg végképp nem!

Sivatagi növények ezek, nem mocsáriak.

Általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb, idősebb egy kaktusz, annál jobban viseli a hosszan tartó szárazságot, akár éveken (!) keresztül.

2011. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És persze nem mérgezőek a tövisei sem.
2011. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!