Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meglévő rózsatőről mikor kell...

Meglévő rózsatőről mikor kell levágni az ágakat szaporítás céljából?

Figyelt kérdés

Hány szem legyen a dugványon? Kell valamilyen spéci föld.

Még nem csináltam ilyet, de szeretném szaporítani a meglévő rózsáimat. Adjatok néhány jó tanácsot!


2011. okt. 1. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én idén próbálkoztam először...

MIndig amikor levágtam az elnyílt virágokat, akkor vágtam le úgy, hogy dugványnak ment, ami akkora... Hogy mekkora nem írom le, nem akarlak szintén kezdőként megzavarni, csak a tapasztalat:

Az első virágok után amit dugványoztam, az úgy tűnt hajt is, lett kis levélke rajta. Csak a kutyám rendezkedett, és kihaltak. később a vakondok jöttek, és szintén a kutya.

Na most megint dugtam be egy hónapja tán, és lekopogom, de nőnek a levelei, talán okés lesz! Most körbe kerítettem a területet.

Az év utolsó virágait is eldugom majd. Várakozásaim szerint az kell legyen a legéletképesebb, ha megmaradnak. Mert most majd a télre nem hajt ki levél, hanem tavasszal nagy erővel talán. talán.

Egyébként bármikor dugványozhatsz... Talán a legnagyobb kánikula nem a legjobb, inkább a hűvösebb idő.

2011. okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elnyílott virágot kell levágni 20-30 cm-es hosszúságban. Simán le kell szúrni a földbe ( az a legjobb, ha oda teszed mindjárt ahová a későbbiekben szeretnéd, mert így nem kell átültetni). 2 literes PET palackot vágd félbe és borítsd rá a dugványra. Ha most csinálod, akkor figyelj oda, hogy télre egy kicsit rakd körbe szalmával vagy földdel a palackot, hogy ne fagyjon el.( tavasszal a fagyok végén ezt el lehet távolítani ) Ha mégis át akarod ültetni, akkor legalább egy évet várj vele, hogy a gyökerei kellően megerősödjenek.

Általában nálam ez a módszer be szokott jönni.

2011. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az elnyílott virágfej is rajta maradjon?

Köszönöm a tanácsokat, már telepítek!

2011. okt. 4. 18:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ne. Az amúgy is leszáradt már, ha nem siettél. Ha meg nem, akkor főleg vágd le!

Elvileg aztán a legfelső hajtás fog növekedni, vagy hogy hívják azt szakszóval...


Szóval az van, azért kell az elnyílt virágot mielőbb lemetszeni, mert ha nincs lemetszve, akkor miután elszáradtak a szirmok, a növény arra használja az energiája nagy részét, hogy a termést növessze... Ami ugye nem kell... Le kell metszeni hamar, és így az a sok energia a következő virág nevelésére fordítódik.

Ezért aki figyel és időben metszi, annak évente többször is hoz új virágot a rózsája. Aki nem gondozza, ott is hoz egyszer virágot és jó eséllyel még egyet, de sokkal lassabban...

Na akkor ha dugványozol, akkor a paraszti eszemmel azt mondom, hogy ne maradjon a dugványon az elnyílt virág, mert ha az a kis gyökér nélküli szár továbbra is a terméssel kell, hogy küzdjön, akkor soha az életben nem növeszt gyökeret és új hajtást, mert előbb kihal...

Szerintem...

2011. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 7. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:

A "paraszti ész" jó lehet,mert mindenhol azt olvasom,hogy még a leveleket is le kell róla szedni. Azt hiszem az alsókat mindenképp. Én is most járok utána a témának,mert szeretnék szaporítani. A zöldmetszés jól megy és most fordult meg a fejemben először,hogy amit lemetszek,avval akár kezdhetnék is valamit. Nem így van? Ha ledugnám földbe most nyáron kell rá üveg? S honnan látom,hogy okés?

Köszi!

2012. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadóim!

A kis leszúrt rózsadarabok szépen megeredtek, csak május elején szedtem fel a befőttes üveget a már leveleket hajtó egyedekről. Képzeljétek egyik már nyílott is! Végre valami nekem is sikerült! A rózsa a leghálásabb növény, kevés gondozást igényel és egész nyáron nyílik.

2012. júl. 23. 22:29
 8/10 anonim ***** válasza:
S akkor leírnád,hogy hogy csináltad?:)
2012. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt hogy értitek,hogy "bármikor lehet dugványozni"? Most is?
2013. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ősszel dugványoztam, tavasszal leveleket hajtott, majd virágzott. Azt kell kibírni, hogy az üveget nem szabad piszkálni. Május vége felé lehet végleg levenni az üveget.

Sok sikert!

2014. márc. 24. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!