Kezdőoldal » Otthon » Kert » 40 centis balkonladaba hany...

40 centis balkonladaba hany fele fuszernovenyt ultethetek?

Figyelt kérdés

Szeretnek minel tobbfelet.Mar van metelohagymamagom es majoranna eddig.

Hogy neznenek ki jol a ladaban melyiket ultessem egymas melle,moge? Vagy hogy osszam el a helyet?

Nem baj,ha a lada alatt nincs talca? Mert nem fer a tartokonzolba az mar bele.


2011. szept. 12. 09:38
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
A majoránna elég nagy bokorrá nő, nem jó ötlet mellé tenni a hagymát.Ekkora helyre, kis növésű növényeket lehetne esetleg társítani, pl zsázsa, mármint a metélőhagyma mellé.Én inkább több kisebb cserepet választanék és egy cserépbe egy félét, vagy jóval nagyobb balkont, szépen elrekeszelve.
2011. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2011. szept. 12. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Ültess bazsalikomot, rozmaringot a metélőhagyma mellé. Nekem így vannak egymás mellett egy hosszú cserépben, a konyhában.

A kertben viszont van kialakítva egy rész a fűszereknek. Ott van mindenféle fűszer. :) Totál fűszernövény mániás vagyok. Amik a konyhában vannak, azok inkább csak díszítő funkciót töltenek be és sajnos a szépségük össze sem hasonlítható a szabadban termesztettekkel.

Ilyenkor szerintem ne ültess, én kb 3 éve próbálkoztam ősszel és tavasszal vetni fűszernövénymagokat, de irtó satnyák lettek. Volt, hogy kakukkfüvet próbáltam a kertből behozni a konyhába, de sajna az teljesen kipurcant, minden bizonnyal csak kertben szeret. Viszont a snidling, a bazsalikom, rozmaring, petélőpetrezselyem klasszul elvan cserépben, ládában is. Mondjuk nekem a teraszon volt ládában citromfű és menta, amik nagyon szépen fejlődtek, de amint bevittem őket a házba, szépe lassan elpusztultak.. :/

2011. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jajj de hülye vagyok, nem azt akartam írni, hogy ősszel és tavasszal, hanem azt, hogy ősszel és télen. Tehát ősszel és télen ne vess magokat, csakis tavasszal. :)
2011. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom szepen.
2011. szept. 13. 13:13
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem bazsalikomom vand e olyan az illata... feltétlen ültess olyat is
2011. szept. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!