Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növény ez? Kép:

Milyen növény ez? Kép:

2011. aug. 16. 21:48
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocs, egy másik kérdésnél olvasgattam, az maradt vágólapon, szóval ez a link:



[link]

2011. aug. 16. 21:49
 2/7 A kérdező kommentje:

Na még egyszer, nem tudok linket csatolni, de ez már jó lesz:


[link]


Tehát mi ez? :-)

2011. aug. 16. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alkörmös.


Egyébként érdekes módon ezt a növényt már elég sokszor kérdezték - tudom, hogy ezt te nem tudhatod, nem azért irom.

2011. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!!!!!!!


Hát tényleg nem tudhatom, mert nem olvasok el minden kérdést... Ez a növény meg már évek óta idegesít. Hogy ehető-e vagy sem, egyáltalán mi ez...

Szóval ne idegeskedj, mert egy kincs vagy, amiért válaszoltál!!!!!!! :-)


Igazából a kertünkben keletkezett pár éve... Gondolom egy madár szórhatta el a magot vagy a guanójában volt. De hogy honnét hozta? :-)

2011. aug. 16. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Újabban sokfelé ültetik, ez nem a hazai változat, hanem valami kinai/japán (nem tudom pontosan, de a google-ban meg lehet találni), ami parkoban is megtalálható, meg diszkertekben is.

A termése mergezö, de csak akkor, ha többet megeszik belöle valaki.

Ha netán kisebb gyereked van, akkor jobb, ha kiszeded.


Azt meg tudom, hogy ilyen kérdést nem lehet megtalálni, mert rengetegszer kérdez valaki ilyet, hogy "ez milyen növény/virág", mindet végignézni lehetetlen.

2011. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Leírom, hátha mást is érdekel:


Nagyon tetszik a növény amiatt, hogy tavasztól őszig gyönyörű a virágja. Épp ezért gondolkodom régóta, hogy jó utcai dísz lenne. De addig nem akartam elszaporítani, amíg nem tudtam mi ez.


Na este utána olvastam kicsit a guglin keresztül, és jó volt a megérzésem, mégpedig az, hogy ez nem egy őshonos növény... Ez még csak hagyján, de kiszorít más hazai növényeket. Nől, mint a gaz, hatalmasra nő a gyökere és nehéz kiirtani, elhagyott területeken nagyon elszaporodik.


Úgyhogy most letettem arról, hogy az utcára kiültessem. Onnan mégjobban elkavarodnak a magok más területekre, és előbb-utóbb tele lesz vele a határ, a szántók (széle), parlagon hagyott földek... Pont mint a selyemkóróval, azt se tudják már kiirtani hazánkból.


Valószínű egy helyre ültetek egyet a kertbe, és nem hagyom túl nagyra nőni, a régit meg kiszedem. Mert azért még tetszik.

2011. aug. 17. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Tetszik a hozzáállásod, sajnos, hogy a legtöbben nem ennyire felelöségteljesen gondolkodnak. Csak gratulálni tudok neked!
2011. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!