Kezdőoldal » Otthon » Kert » Neostamosan vs levéltetű?

Neostamosan vs levéltetű?

Figyelt kérdés

Kinti kutyáink vannak, és most, hogy jött ez a nagy meleg, ellepték szegényeket a legyek... bekevertem nekik 5ml Neostamosant 1l vízbe, és körbefújtam a kutyaházat, meg az ajtókat-ablakokat is. Megmaradt valamennyi oldat, és eszembe jutott, mi van, ha ráfújom a rózsákra? (Folyton tetves a levele, kézzel szoktam leszedni róla, de úgy csak 1-2 napra tűnnek el.)

Ha ráfújom a neos vizet, akkor elpusztulnak a tetvek? vagy a rózsa? vagy mindkettő/egyik sem...? :)


2011. júl. 8. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanezt próbáltuk ki tegnap, csak mi a leandereket fújtuk be. A leanderek még élnek, hogy a tetveket tartósan eltünteti-e, arról még korai lenne nyilatkoznom. :)
2011. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

-Leviszi a levéltetűt,szinte mindegyiket. Még a kert végében a bodzafán lévőket is,pedig tapasztalatom szerint azok a legellenállóbbak. És nem bántja a növényeket!!!

-Viszont nem olcsó mulatság azzal permetezni...igaz,hogy ha kimaradt..az más.

-Nálunk a 2 dl-s az 5500 ft->és az 80 l vízhez való---tehát egy átlag(16l)hátipermetezőbe 1100 ft értékű lenne.

Ettől még az actara is sokkal olcsóbb.

2011. júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


a lényeg, hogy akkor nem írtja ki a növényeket :)


alapvetően nem permetezésre vesszük, hanem a kutyák védelmében. most használtam először, nem tudtam, hogy 1l mennyire lesz elég, ezért maradt meg közel a fele. tartogatni nem akartam, ezért fújtam el a maradékot a növényekre. most majd meglátom, meddig elég egy körbefújás, aztán következőre már csak a felét fogom bekeverni.

2011. júl. 8. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!