Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e almát fagyasztani...

Lehet-e almát fagyasztani télire madáreleségnek?

Figyelt kérdés

Összeszedtem kb. 10-15 kiló (félig elrohadt-kemény állapotú) korai zöldalmát a fák alól. Arra gondoltam, hogy a keményebbeket ledarálom és a fagyasztóban tárolom télig, mert nagyon sok cinke szokott itt lenni a fákon, a maradékot, ami rothadt stb. pedig beledobom a komposztba.


Ha nem, akkor egyéb ötletek a felhasználására?


2011. júl. 3. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezt mennyire ennék meg a madárkák.


A helyedben ennyi almát inkább lereszelnék, kinyomkodnám a levét, és kisebb adagokban megdinsztelném, kevés cukorral, fahéjjal, úgy raknám a mélyhűtőbe. Mi ezt szoktuk a nyári almával. Ha almás lepényt vagy rétest készítesz, csak előveszed, de pl. palacsintatölteléknek is finom.

Frissen persze azonnal is készíthetsz belőle süteményt.


A levét is beteheted a hűtőben egy kancsóba, ízlés szerint cukrozhatod vagy fahéjjal megbolondíthatod, de szerintem felesleges. Hamarabb elfogy, mint ahogy megromlik.

2011. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az éretlen alma savas nem tesz jót a madaraknak.A seregélyek is a cseresznyét eszik a meggyet nem.
2011. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg ha ledarálnám és kukoricával keverve adnám a tyúkoknak, kecskéknek? Más fajta almából szoktunk almás lepényt (a kedvencem egyébként :)); ez inkább ilyen kis nyári előhírnök, eléggé férges, csak nem akartam, hogy a földön rohadjon meg, annál azért a komposzt jobb...
2011. júl. 3. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A tyúkok nálunk szeretik felaprítva vagy darálva.

A kecske pedig mindent megeszik :)

2011. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha elrakod hűvös, száraz helyre (vagy talán nem is kell száraznak lennie, pl pince) fagyasztás nélkül is eláll, csak ráncosabb lesz.

Egyébként rigóknak lehet adni télen eleségül.

2011. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!