Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bromélia virágomat hogyan...

Bromélia virágomat hogyan ültessem ki?

Figyelt kérdés
Már elvirágzott a növény helyette 3 kis növényke bújt ki a virág száránál?Hogy ültethetem ki?
2011. jún. 30. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
HOVÁ akarod kiültetni? A broméliák nem alkalmasak a szabadban tartásra, csak lakásban/üvegházban/télikertben maradnak meg.
2011. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rosszul tettem fel a kérdést, hogyan ültessem szét... :)kiveszem a cserépből az egészet és leszedem a hajtásokat, és vissza a földbe? én így gondolom, de nem tudom..ezért is kérdeztem?
2011. júl. 12. 13:48
 3/5 anonim ***** válasza:
NEm kell szétszedni öket, hagyd egyben a régi cserépben, úgy fejlödnek a legjobban. Ha leszeded az oldalhajtásokat, akkor a legtöbbször nem gyökereznek ki, hanem elpusztulnak.
2011. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jó,rendben,köszönöm a segítséget, akkor csak egy nagyobb cserépbe fogom átültetni. Még jó hogy csak ritkán ülök a géphez, mert én szétszedtem volna :)
2011. júl. 18. 13:51
 5/5 anonim válasza:

A broméliák a trópusok legszínesebb és legváltozatosabb növényei. Eredeti élőhelyük a trópusi dél amerikai őserdő, de ma már nálunk is széles választékban fordulnak elő ezek a különleges dísznövények.

Sok fajtája van különböző igényekkel, de általánosságban elmondható, hogy:

A broméliák tölcséres levélrózsája minden esetben az esővíz összegyűjtését szolgálja. Az ősredőben akár a talajon akár a fák tetején él, a levélrózsában gyűjti össze a növény az esővizet, így jut kellő nedvességhez és tápanyaghoz.

Tartsuk a hőmérsékletet 18-20 C fok között. Ne tartsuk tűző napon, szórt fényt szereti.

Az anyatövek a virágzás után elpusztulnak, de helyette legtöbbször 4-5 kisebb sarj nő , melyek szép lassan megnőnek, és amikor elérik a megfelelő életkort, már szét is ültethetjük őket/várjuk, meg amíg a kis sarjak elérik a 15-20 cm-es nagyságok, ekkor vágjuk le egy éles késsel az anyatőről, és ültessük el savanyú virágföldbe, egy új cserépbe/, így kb. 4 év múlva egy növényből akár 4-5 új virágzó broméliánk is lehet. Általában 4 év múlva virágzanak, de van amelyik már két évre virágot hoz melyek akár hónapokig is virágozhatnak (fajta függő).

Legfontosabb igényük hogy a levélrózsában mindig legyen friss víz, és ne öntözzük túl a földet, a két locsolás között hagyjuk mindig kiszáradni a talajt, hiszen a levélrózsából veszi fel a legtöbb nedvességet a növény. Télen, ha szükséges pótoljuk a páratartalmat, vagy permetezzük a növény leveleit.

Javaslom fajtáját azonosítsuk be pontos gondozás és szaporítás mikéntjének tisztázása végett mivel sok fajtája van!


Én mikor teljesen elszáradt akkor szoktam levágni és kiteszem száraz szalmavirágnak a teraszra őket egy vázába ( Nekem bromélia vriesea fajtájúak vannak főleg).


Ez a válasszuk e le a sarjat dolog fajtafüggő véleményem szerint.

2012. máj. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!