Kezdőoldal » Otthon » Kert » Beleállítottam a virágomat...

Beleállítottam a virágomat egy tál vízbe és nem sok idő múlva kis fehér kukacok úszkáltak a vízben. Ez nagy gond?

Figyelt kérdés
Két virágot tettem a vízbe egymás után, mert az első nem szívta fel az összes vizet, de valószínűleg az orchidea után lett "kukacos" a víz. Ez lehet a muslincáktól, vagy valamilyen betegség?
2011. ápr. 10. 11:10
 1/2 hell-ikon ***** válasza:

Vagy tőzeglégy lárva vagy valamilyen ugróvillás jószág lehet pl..


Akaratlanul is jót tettél a vízbe állítással, már amennyiben nem szeretnél vegyszerezni.:) Ha gondolod, ismételd meg, az előjövő jószágokat meg lehalászhatod majd a víz felszínéről.


Ezek a jószágok leginkább korhadékokon élnek, nyilván volt még valami a növény földjében, ami nem bomlott le teljesen, azért voltak ott. Kifejlett növénynél nem szoktak különösebb problémát okozni, magvetéskor ill. palántázáskor (mikor még gyenge a növény) viszont kifejezetten baj a jelenlétük.

2011. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Akkor még egyszer "kiáztatom" az orchideát, hát ha még több lárva fog kijönni.
2011. ápr. 10. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!