Kezdőoldal » Otthon » Kert » Találkoztatok már ezzel a...

Találkoztatok már ezzel a borzalmas kinézetű bogarat? A neve légyölő pókszázlábú, nem pók hanem százlábúféle, volt már a lakásotokban, hogyan tartsam távol? Kertes házban élek

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 08:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, találkoztam:) Nagyon fájdalmas a csípése. Merre laksz? Pécs környékén nagyon gyakori. Szerintem nem tehetsz ellene semmit. Ragadozó, talán ha a többi rovart kiirtod a lakásban...bár szerintem nem marad a kertben akkor sem..
2009. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Heves megyében Eger mellett lakom,és szinte minden este bejön egy a szobába csak akkor nem ha körbe morteinezek,de a szivem szakad meg a többi rovar miatt,mert én még a legyet is kihesegetem inkább mint megöljem
2009. márc. 26. 20:03
 3/17 anonim válasza:
57%

a lain neve:Scutigera coleoptrata

igazából hasznos és védett jóccág, hogy undorító e? háááát, láttál már vagy bárki más látott már emberi testet szétbontva?szóval nézőpont kérdése mert az ember sajnos képes rá hogy elfelejtse azt a tényt, hogy mi vagyunk elméletileg az utolsó faj a földön és ezért képesek vagyunk elfogadni azt, hogy felsőbbrendűek vagyunk,de nem hiszem hogy ez így lenne, sosem érezzük át más élőlények halálát, gyötrelmeit, nem nem vagyok megrögzött állatvédő én is gusztustalannak tartok sok jóccágot, de olyankor eszembe jut az a tény, hogy Ő ezzel a létformájával tud a leghatékonyabban működni és tiszteletben tartom mert tudom , embereknél sem működik másként csak náluk van egy külső réteg (bőr) ami takarja a dolgokat :)

szóval ha nem kedvelt a lakásban mint ahogy nálam sem:), jobb ha tartasz magadnál egy üveget és ha találkozol egy példánnyal akkor abann biztonságos helyre szállíthatod

2009. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled,én megrögzött állatvédő vagyok,11 macskám 1 kutyám van,ha sikerül az egereket is kiveszem a cicáim szájából,most ultrahangos rovarriasztóval bróbálom távoltartani a pókszázlábuakat
2009. ápr. 9. 09:01
 5/17 anonim válasza:
100%
remélem sikerrel jársz és örülök hogy nem ölöd őket :)
2009. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Hali! Nálam is akad egy-két ilyen szépség, én is kiteszem őket, pohár-papír.. Az első ilyen állatka nagyon megijesztett és véletlenül ráejtettem egy könyvet.. azóta is bánom, mert hát elhúnyt szegény pára, és a halálmaszatot sokkal nehezebb eltakarítani. :/ Hasznosnak hasznos, de nem védett! (Bioszos vagyok, egyetemi tanárbá mondta.. :) )
2011. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
most is megjelentek már sajnos megint
2011. ápr. 25. 18:04
 8/17 anonim válasza:
47%
én is heves megyében lakom van nálunk is főleg éjszaka találkozok velük én agyonütöm vagy agyontaposom őket mi mást tegyek ez csak egy bogár amúgy sem él tovább 1 hónapnál
2011. okt. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
ezt miből gondolod hogy csak egy hónapig él?...bogár de olyan ilyesztő szegény mármint a nagy példányok
2011. okt. 13. 15:42
 10/17 User 4574 válasza:
91%

Ez a kis gépezet 3-7 ÉVIG él, kevés ízeltlábú él rövid ideig, a Tiszavirág egy kirívó példa ezek közül. A pókszázlábú csíp (méhcsípésszerű), bár lehetősége szerint igyekszik elkerülni az embert.

Személy szerint nincs lelkiismeret-furdalásom ezeket a rovarokat elnyomván, persze tiszteletben tartom a természetes élőhelyét, ellenben a lakásom az ÉN természetes élőhelyem.

Minden tiszteletem Tömösváry Ödöné (1852-1884) aki tanulmányozta ezeket az állatokat. Fuj.

2011. dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!