Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet napraforgót és...

Hogyan lehet napraforgót és kukoricát termeszteni?

Figyelt kérdés
30 évig városlakó voltam. Most ki költöztem egy kertes házba és csak diszként, hogy a kerités el legyen takarva kitaláltam hogy kukoricát és napraforgot fogok ültetni, csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Mármint az oké hogy elvetem a magokat, de permeteznem kell? van valami fontos tudni való?
2009. márc. 21. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mindkét növény elég igénytelen viszonylag,és mindkettő nagyon szereti a meleget,a kukoricának fontos a sok víz,de este v reggel korán kell kocsolni,hogy ne égjen meg .szerintem ha ápilis-május körül veted el,az úgy jó,a nyári záporokat szeretik és még főzni való kukoricád is lesz,de csemege magot vess,annak jobb az íze,van még takarmány ,ami szintén ehető,csak nem olyan lágy ízű,és van hibrid aminek vöröses vagy épp tarka a színe,mármint a magnak.
2009. márc. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ja (az 1. vok) kb 30 cm-re vesd a magokat,egy lyukba több magot tegyél,lehet nem mind kel ki,és mikor olyan 10-15 cm-esek,akkor lehet eggyelni(ha egy helyen több nő,kivágni hogy csak 1 maradjon)így normálisan tudnak nőni,nem veszik el egymástól,a negvességet meg a tábanyagot,szépek lesznek.

sok szerencsét! a naprarorgókhoz kevésbé értek

2009. márc. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A napraforgót is ugyanúgy fészekbe vesd, mint a kukoricát, de tehetsz ötöt is egybe, mert sok az üres mag. És szintén majd kiegyeled. Igénytelen ez is.Bogár nemigen bántja, ha találsz rajta, leveszed. Ha beteg levelet találsz, leveszed, megsemmisíted, ennyi.

Azért ne száradjon ki, míg fiatal.

2009. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :):)
2009. márc. 22. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!