Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell a cseresznyét...

Hogyan kell a cseresznyét szedni? Szárával, vagy lehet anélkül is?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy ha nem szedjük le a cseresznye szárát is, akkor a következő évben nem lesz termés. Szerintetek igaz lehet?
2011. jún. 11. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
igen
2011. jún. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt pont nem tudom. Viszont ha szár nélkül szeded, könnyebben megromlik.
2011. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én a szárával szoktam, mert úgy nem romlik meg olyan hamar. És minden évben van termés
2011. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szár nélkül szedtem mát tavaly is, és idén is sok cseri van rajta.

Ha szárastól szeded, akkor a fán hagyhatsz fertőzési sebet (nem minden esetben), ha szár nélkül, akkor meg a gyümölcs romlik meg hamarabb.

2011. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy igaz! A fa tetején, ahonnan a madarak eszik le, vagy senki, és egyszerűen lehullik? Ott mi van? Ott sem szárastól szedik le, mégis van termék következő évben is! Ez kb. annyira igaz, mint hogy edd meg az összes kaját, hogy holnap jó idő legyen!
2011. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolom,hogy igaz lenne az,hogy szár nélkül szedve a következő évben kevesebb teremne. Cseresznyét mi mindig szár nélkül szedünk (meggyet is csak akkor szedjük szárral,ha nem azonnal használjuk fel,különben felesleges és nehezebb is így)Minden évben rengeteg van.ha meg nem,akkor az időjárásfüggő.
2011. jún. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tanácsok alapján jobb, ha a felét szárral, a másik felét szár nélkül szedem le, akkor mindenkinek igaza lesz! :)
2011. jún. 12. 06:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!