Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek, hogy a leanderem...

Mit tegyek, hogy a leanderem bokrosodjon?

Figyelt kérdés
Van egy leanderem, amit már idősebb korában kaptam. Gyorsan nől, de csak fölfelé és nem terebélyesedik. Vagyis pontosabban, csak magasan kezd el elágazni és türzse is igencsak vékony. Szeretném ha fa szerűbb lenne. A neten azt olvastam, hogy fiatal korában a leandert vissza kell mettszeni, hogy elágazzon. Lesz valami baja ha én augusztasban, már idősebb korában mettszem vissza?És mennyire lehet visszamettszeni?
2009. márc. 17. 10:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Tél végén, tavasszal az egész növényt metszd vissza, de legalábbis az idősebb ágakat távolítsd el. A tavaszi metszés elősegíti a jó bokrosodást, de mivel a leánder az előző évi hajtásokon virágzik, alapos metszés hatására kevesebb virágot hoz.Az oldalhajtások egyik felét erőteljesebben (felére), a másik felét csak egy kissé vágd vissza, hogy bokrosodjon, de virágozzon is. Mert virágot csak az előző évi vesszőkön hoz. Az azt követő évben pedig azokat a hajtásokat metsszed meg erőteljesebben, amelyeket az előző évben hosszabbra hagytál.
2009. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!