Kezdőoldal » Otthon » Kert » Összetéveszthető-e a Harlekin...

Összetéveszthető-e a Harlekin katica lárvája a Hétpettyes vagy más hazai katicafajunk lárvájával?

Figyelt kérdés

Pont ilyeneket láttam, mint ami ennek a honlapnak az alján látható. A legnagyobb 1 cm volt.

És voltak még kisebbek, 5-6 mm-sek, azok annyiban különböztek, hogy a oldalsó két piros csík között nem volt (vagy még nem volt kifejlődve) az a 4 sárgás-pirosas pötty, mint a nagyobbaknak.

Biztos, hogy mind harlekin katica? Egyik másik katica lárva sem lehet megtévesztően hasonló?


2011. máj. 24. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hozzáértő, de ha nincs meg az a négy pötty, akkor én lefotóznám és beküldeném nekik (a honlapon lehet valahol jelenteni) és ők megmondják, hogy az-e.


A két csík közt a pöttyök elég árulkodók szerintem, de ha azok nincsenek akkor én nem lennék benne biztos (ha beírod gugliba, hogy harlequin larva (képtalálatok) akkor mindegyiken látsz pöttyöket is.

2011. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Össze lehet, legalábbis nekem tavaly sikerült. Szerencsére nem bántottam őket (így is jutott tetű minden katicának, az akácfa vastagon tetves volt), csak figyeltem. Láttam a bábjaikat, aztán a kikelt katicákat ugyanazon a növényen, és akkor már megállapítottam, hogy ezek hétpettyesek.
2011. máj. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, egy fórumon ezt találtam:


"-De ahoz tudni kellen,EZEK melyik katica lárvái.Ezt hogyan lehet megállapítani egy laikusnak?"

"-Keress képeket a keresődben azzel a szöveggel : harmonia axyridis larva Ez az általunk behurcolt rossz.

Utána írd be: coccinella larva Ez a mi hétpettyes katicánk lárvája. Sok más Coccinela fajé is hasonló. Látható a különbség. Mivel már nagyon gyakori a harlekinkatica, ha olyan lárvát látunk, ami úgy néz ki mint az övék (szín, erőteljes tüskék), az tuti az lesz. Vigyáz, mert vannak hibás képek! A második keresésnél is fogsz találni H. axyridis lárvákat, amiket Coccinella lárvának hisz a készítőjük! "


Ettől függetlenül én akkor is beküldeném a képet... :)

2011. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 10:07-es!

Mondd, hogy nem ilyeneket láttál hétpettyessé fejlődni:

[link]


Na ma összegyűjtöttem 13 db pontosan ugyanilyet. Fényképezőm most nincs, hogy lefotózzam és beküldjem ide: [link]

Meg szerintem eléggé egy elfelejtett honlapnak tűnik, semmi frissítés, semmi hír...


És én sem vagyok hozzáértő, viszont újabban egyre több ilyet látok, és ha ez tényleg pusztítja a hétpettyes lárváját és eledelét, akkor én meg pusztítanám őt, csak még bizonytalan vagyok....

2011. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem emlékszem :( Idén még nem találkoztam egy darab katicalárvával sem, pedig tetű van bőven.
2011. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hm, gondolkodom erősen... és bizonytalankodom én is, ezért tettem fel a kérdést. :-)

Ez például jobban hasonlít egy hétpettyes lárvájára, nem? Mondom így hozzá nem értőként persze. [link]


Amiket én láttam a kertben, azok, legalábbis a nagyobbak, egyértelműen olyanok, mint a harlekines honlapon... Oldalt 5-5 tüskés piros csík, középen 4 világos. Elkezdem őket irtani. A kicsiket meg megfigyelem.


Az az igazság, hogy találtam egy olyat is, ami egy levélen egy másik lárvát rágott. Valóban írják a neten, hogy a hétpettyes lárváját simán megeszi. Lehetséges, hogy ez is azt evett, mert bár már a nagy részét megette, nyomásra valami piros szín jött a lárvamaradékból, ezért gondolom hétpettyesnek.

És nem akarom, hogy kihaljanak a mi igazi katicáink!


További hozzászólásokat és esetleg ide tévedő szakemberek tanácsait szívesen veszem. Az eddigi válaszokat is köszi!

2011. máj. 25. 08:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!