Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyofa alatt mi el meg?

Fenyofa alatt mi el meg?

Figyelt kérdés
Azt tudom (tapasztalom), hogy a fu nem!!!!
2009. márc. 10. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi, mert mindent beborít a gyantás tűlevél. Egyedül a borostyán jut eszembe, amit láttam fenyő környezetében, de az vagy közvetlenül a törzse mellett eredt, vagy jóval messzebbről kúszhatott oda.
2009. márc. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
86%
MEG A MOHA ÉS A KERTI TÖRPÉK JOL EL VANNAK A FENYÖ ALATT:-P
2009. márc. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is hasonló problémám van, még fű sem nől a nagy fenyőfa alatt. Úgy oldottam meg, hogy nagyobb virágcserepekbe ültettem árnyliliomot, az egyszerű fajtát, és beástam cserepestől a fa mellé. Locsolni kell és időnként leseperni a tűleveleket róla.
2009. márc. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Páfrány, árnyliliom, ibolya. Nekünk ezek vannak alatta. Jah meg nyuszifül. Ez ilyen nyúlfülhöz hasonló szőrös növény ...
2009. márc. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Árvácska, ibolya talán még a hóvirág is úgy rémlik!

Szép napot!

2009. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
koszi szepen. De a futo fenyo sem marad meg?
2009. márc. 11. 09:48
 7/12 anonim válasza:
100%
Nekünk valami futós örökzöld van alatta,és ha akarnám sem tudnám kiírtani.A nevét sajnos nem tudom,de kicsi lila virágai vannak.Nagyon szép!
2009. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom megél-e, de a leírás alapján az utolsó válaszoló által említett növény a Vinca minor=kis télizöld= puszpáng=meténg-ez mind ugyanaz a növény ezekkel a nevekkel illetik ezt a strapabíró dísznövényként is telepített erdei növénykét.
2009. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt a futós örökzöld lila virágú növényt ajánlanám. A neve meténg és szerintem is gyönyörű.
2009. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A fenyő savanyúvá teszi a talajt a sok lehullott tűlevelével, ezért olyan növények kellenek alá, amik szeretik ezt a közeget. Például a hortenzia gyönyörű nagy bokorrá fejlődik alatta, és még a virágai is megmaradnak kék színűnek. (A kék fajta visszarózsaszínesedik, ha nem savanyú talajra ültetik.) A ciklámen és a hanga (erika v. csarab néven is árulják) sem él meg sokáig, csak fenyő alatt. Ráadásul ezek mind évelők, évről évre szebbek lesznek, és nincs velük gond. Irigyellek a fenyőfáidért, én nagyon szeretném az említett három virágot a kertembe, de fenyő nélkül csak kínlódás lenne nekik... Ja, és mindenféle páfrány is jól érzi ott magát. Meg az áfonya!!! A Magas Tátra fenyveseinek aljnövényzete mohaszőnyeg áfonyával :-) Ha nem laksz túl meleg napos részen, szerintem rendelj pár tövet valamelyik kertészetből, és próbáld ki, hátha szüretelhetsz a saját kertedből, nagyon finom!
2009. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!