Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehetne elűzni a...

Hogyan lehetne elűzni a békákat a kertből?

Figyelt kérdés
Nem szeretném bántani őket, de nagyon félek a békától. Tegnap este már előjöttek, iszonyú sok van. Tud valaki valami módszert, amitől elköltöznének? Szeretik a kertünket, mert minden bio, nincs vegyszer, nem is nagyon szeretném... Van megoldás? Legyen szíves segítsen, aki tud, köszönöm!
2009. márc. 6. 10:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A liba nem eszik békát szerintem. A kutya sem jó, mert beteg lesz. Szerintem csak átvonulnak, mennek vmi közeli vízhez párosodni. Ha építesz tavat, nálad fognak szaporodni-meg a kölkök is ott cseperednek majd-azt nem akarod szerintem:(

Gondolj arra, hogy megeszik a kártevőket a kertedben-ők is részei az általad kedvelt bio-védelemnek. Kevesebbet költesz majd a rovarok távoltatására, szebbek lesznek a növényeid, stb...Tutira nem maradnak sokáig, kivéve ha vízparton laksz.

2009. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Remélem..... Az a vicc, hogy közelben sincs víz.... ahol a lovaim vannak, az természetvédelmi terület mocsárral. Ott bezzeg nem botlok békába. Én nem megyek be a nádasba, ők nem jönnek a lovaspályára, jól megférünk. Itthon bezzeg....
2009. márc. 6. 14:15
 13/19 anonim ***** válasza:
:) Akkor távoli vízhez mennek párosodni, valami ilyesmi tervük kell, hogy legyen, itt a tavasz, túrázni meg nem szoktak-csak úgy...Elképzeltem ahogy a kertedben sétálsz...mókás lehetsz....:)
2009. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hááát.... Nekem nem vicces, de a párom kétségkívül jól szórakozik.:-S
2009. márc. 6. 20:00
 15/19 anonim válasza:
Sajnos okosabb tippem nekem sincs. Nálunk a kutya működik mindenféle kisebb állatot elűz, levadász - béka, kígyó, gyík, vakond, egér, pocok. Viszont a vadászatnak nyomai vannak. Hát ez sem tökéletes megoldás. Bár a kutya ragaszkodása kárpótol.
2009. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy feljelented őket zaklatásért, és illetéktelen behatolásért :)
2009. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

10:40!

Képzeld a mi kutyánk rosszul lett a békaevéstől! Utánaolvastam el is pusztulhatnak egyes békafajoktól a kutyusok! Vigyázz az ebedre ha ennyi mindent megkóstol! :)

2009. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Szia!9éve költöztünk falura.A kertünkben rengeteg béka volt.Bejöttek a házba,este ellepték a járdát,nem lehetett este a kertben vacsorázni,és féltünk tőlük.Csináltunk egy kerti tavat,hogy legalább egy helyen legyenek.A kerti tó tele lett ebihallal.(Békabölcsit csináltunk?) Kerestük a békák ellenségeit,hátha az segít,végül kaptunk ajándékba egy nagy ékszerteknőst.kb 20 centiset.Betettük a tóba.Néhány hét alatt megette az összes ebihalat,a felnőtt békák pedig elköltöztek.Néha egy-egy betéved a kertbe,de meglátja Bélát,a teknőst,és már menekül is.Remélem tudtam segíteni.
2009. márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Kutyám van, de ő benn alszik velem... A teknős viszont jól hangzik! Köszi szépen! Egy teki igazán belefér... Remélem, azt meg nem fogja mondjuk a kutya bántani, vagy a macsekok.
2009. márc. 10. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!