Kezdőoldal » Otthon » Kert » A korpa méretű virágmagokat...

A korpa méretű virágmagokat hogy a rákba ültessem el?

Figyelt kérdés
Bevallom kezdő kértesz legény vagyok... Vettem egy csomag virágmagot, amire az volt írva, hogy 1000 db mag van benne. Megörültem, hogy fú de jó, jut az egész kertre, de amikor kinyitottam, akkor a mákszemnél is kisebb méretű magokat találtam benne (persze már eredetileg is furcsa volt az ezres szám, de gondoltam, ha ők mondják...). Na most nekem ezzel az a hatalmas bajom, hogy ezt mégis hogyan ültessem el? EGYENKÉNT? Ráadásul rá van írva, hogy 20x20-as felosztásban kell ültetni, tehát számomra méginkább nyilvánvaló, hogy egyenként kell a földbe dugni. Van valami, amiről nem tudok? Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2011. ápr. 16. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"méginkább nyilvánvaló, hogy egyenként kell a földbe dugni"

?? Ezt hogy érted?


Biztosan nem egyenként kell, és

keress rá arra, hogy "egyelés"


Összekeverheted a magokat valamivel (pl. homok) és úgy is szórhatod.

2011. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
először csak szórd vékony csíikokban cserépbeés amikor kihajtott, 2-3 leveles, akkor szedd szét és ültesd szét
2011. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
53%
Megmondom őszintén, fogalmam sincs... de olyan jót röhögtem a kérdéseden, hogy nem tudtam abbahagyni!!! :D:D:D Bocsi
2011. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy van, akit ez feldob, de én már zokogok kínomban... :D Amúgy meg hogyhogy hogy értettem? Hát írják, hogy 20x20-as hálóban kell szétültetni. Gondolom nem száz magot kell egy helyre ültetni... vagy ilyesmi. Hanem egyet... vagy én már nem tudom.
2011. ápr. 16. 22:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem olvasod a válaszokat?

nem egyenként kell

egyeled, vagy szétülteted

20x20 vetésre vonatkozik, biztosan? nem arra, hogy majd a nagy növényeket megyenek majd olyan távolságban?


Egyébként a legegyszerűbb az lett volna, ha a virágod nevére rákeresel a neten, konkrétan azt a fajtát hogyn kell ültetni, gondozni.

2011. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Egyenként kell...szóval, 1 hónapon át megállás nélkül (másra ne gondolj, folyamatosan a magokra koncentrálj) 15 cm legyen a sor között távolság. Remélem tudtam segíteni.
2011. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hell-ikon ***** válasza:
100%

A 20x20-as felosztás a kifejlett növény tenyészterülete.

A magokat ettől még elszórhatod akár cserépbe, akár dobozba, akár ládába szépen sorba és később kiültetheted a megadott sor és tőtávolságra.


Vagy akár szabadföldbe is és majd később ki ritkítod szintén a megadott távolságra.

Gondolj bele, ha minden növényt a megadott tenyészterületen nevelnének már palánta korban az igen helyzabáló megoldás lenne (és -ha értékesítésre nevelnek- drága is).

2011. ápr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fú, köszi a választ. Akkor most rögtön neki is látok, mert az F1 utolsó futamát még látni akarom. Te meg addig szúrkáld szét a saját fosódat...
2011. ápr. 17. 06:39
 9/11 hell-ikon ***** válasza:

No még amit elfelejtettem:


A nagy vagy átlagos méretű magvakat -mint pl. a paprika- szemenként vetjük sorba, az aprókat, mint a tiéd is pedig szórva (esetleg egy kis homokkal keverve, hogy valamelyest egyenletesre sikerüljön a vetés).

2011. ápr. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

XD

Bocs, de az én napom is jól indult.


Csak annyit fűznék hozzá, hogy ha szabadföldbe lehet vetni (jelzik a csomag hátulján), nyugodtan ültesd szórva, mert nem kel ki mind az ezer mag, jó, ha a töredékéből lesz növény. :)


Sok sikert!

2011. ápr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!