Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eperhez milyen gyomírtót...

Eperhez milyen gyomírtót lehet használni?

Figyelt kérdés

Otthon rengeteget kínlódok az eper "karbantartásával!

Tavaly voltam először eper födön és megdöbbenve láttam, hogy szinte 1-2 gaz volt csak. Érdeklődtem telefonon, hogy milyen gyomírtót használnak, de azt mondták, hogy csak gazolnak. Szerintem valamit csak kell használniuk, mert nem hiszem, hogy csak ott nőne olyan kevés gaz. Én úgy gondolom, lehet, hogy azt hitték valami rosszakarójuk vagyok és azért nem "segítettek"!

Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni!

Pláne, ha valami környezetbarátabb dolgot tudnátok ajánlani?


Természetesen nem törik le a kezem, ha gazolni kell!


2011. ápr. 13. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Eper mellé csak egyszikű gaz elleni gyomirtószert lehet használni. A kétszikű elleni az epret is kiirtaná. Ebből adódóan a kétszikű gazt kézi munkával lehet eltávolítani.
2011. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kézzel gazalom az epret. Különben is le kell szedegetni a kacsokat is,különben nagyon elburjánzik .
2011. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
csak a kapagél, használható!
2011. ápr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
+ ültetvény telepítéskor, gyommentesített, majd fekete fóliával leterített terület, a fólián palántáknak kis lyukat készítve. (meggátolja a gyomosodást és jóval kevesebb öntözővízre is van így szüksége a növénynek a növekedéshez.)
2011. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem a kapa a legmegfelelőbb gyomirtó. A bokrokból meg ki kell huzigálni a gyomot, kacsokat leszedni, hogy ne burjánzzon el. ennyi.
2011. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én voltam már olyan eperültetvényen, ahol szalma volt közötte, ami trágyának is jó és nem jön fel a gaz, meg az eper se lesz tőle sáros.
2011. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A telepítés előtt valóban érdemes fekete fóliával letakarni a területet, a szamóca sem rohad annyira, ha sok az eső.
2011. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Agil 100EC
2012. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!