Kezdőoldal » Otthon » Kert » Falusi paprika mag ültetéséhez...

Falusi paprika mag ültetéséhez segítség?

Figyelt kérdés
Vettem falusi paprika magot (csípős TV) Milyen távolságra kell ültetni az egyes magokat? Milyen mélyre? Egy lyukba, hány magot szórjak? Szobahőmérsékleten, műanyag dobozban szeretném palántáztatni, majd később kiültetni.
2011. febr. 28. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy balkonládába elszórod a magot kb. fél centi-centi távolságra és rá fél centis földet, hogy épp eltakarja. Ha gyorsabban akarod, hogy kicsirázzon, akkor nejlonzacsit is rakhatsz rá.

Másik módszer, hogy tejfölöspoharakba 2-2 magot raksz, aztán a végén 1et hagysz benne. A többit ugyanúgy.

2011. febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első jól mondja. Ami még célszerű, ha az ablakba rakod csíráztatni, mögé tegyél alufóliát, hogy az arról visszaverődő fény is érje a palántákat, így nem fognak elhajlani és jóval 'erősebb' növényeket fogsz kapni.
2011. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Várj még vele ! Hamar van még,ha később szabadfölbe ki akarod ültetni.

Tisztelt előző ! Általában kettessével szokták meghagyni,és kipalántázni,ha valamelyikkel valami történne,ne legyen foghíjjas a sor,és a beporzás tekintetében is jobb,ha párban vannak.

2011. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül a kérdésem feltevésének napján elültettem. kb.1-1,5cm távolságra, majdhogynem 1 cm földet rá, jól összemorzsolva.1 "helyre" 2-3 magot, talán 4-et is tettem.

Amikor még csak csírázik, és még nem dugja ki a fejét, addig fölösleges napra tenni nem? Majd húzok rá zacsit, gondolom, ez azért kell, hogy melegebb legyen neki. A víz mindig áll alatta. Akkor így jó lesz? Ha elkezd hajtani majd napra teszem, és fóliát mögé.

2011. márc. 6. 17:20
 5/7 A kérdező kommentje:
normális, ha még nem hajtott ki?
2011. márc. 19. 21:16
 6/7 anonim válasza:
Nekem a problémám hogy a muslicák belepetéztek a földbe, és most sok kis fehér hernyószerűség mászkál benne. Mivel tudnám kiírtani őket?
2011. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de nekem is repkefdnek a muslincák körülötte 1-2 Amúgy már elkezdett kihajtani:)))
2011. márc. 31. 14:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!