Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajtájú ez a BONSAI fa?

Milyen fajtájú ez a BONSAI fa?

Figyelt kérdés

Most vásároltam ezt a fát ajándékba, viszont sehol sincs feltüntetve, hogy milyen fajtájú. Az ajándékozottnak szeretnék némi infóval szolgálni a fáról (bár a dobozon van, de elég általános)

[link]

[link]


2011. febr. 25. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Szilfa.
2011. febr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. febr. 25. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de nem sok jót tudok erről a fajtáról elmondani. Gondolom közben már te is utánaolvastál...:( Nem olyan egyszerű a nevelése, folyton párás klímát igényel, amit vagy akváriumban vagy üvegházban tudsz megvalósítani. Ha nem így neveled hamar elszárad, nekem volt akváriumban is csak 1.5 évig pompázott... Azért sok sikert a megajándékozottnak...:)
2011. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem is ilyen van :) Én minden nap vízzel permetezem, és jól érzi magát,sok új levelet növesztett már.
2011. febr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is a szil nem kényes!!!

A carmona, ligustrum a kényes!

Nem kell permetezni, sőt tilos.

Ha van kérdésed, akkor írj privátot, s segítek!

2011. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!


Szerinted akkor a mellékelt képen Szil van vagy Carmona?

Felesleges itt okoskodnod, és légy szíves ne vezessed félre a kérdezőt!!! Hidd el NEM CSAK TE ÉRTESZ HOZZÁ...


Sajnos a képen lévő bonsai IGENIS KÉNYES!!!


[link]

2011. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!


A képen látható fa szil. Én azt mondtam, hogy a carmona és a ligustrum kényes, nem azt, hogy a képen látható fa carmona!

Amúgy a nap 24 órájában bonsaiokkal foglalkozunk! Ez a fő foglalkozásunk! Nem mondtam, hogy más nem érthet hozzá, DE hidd el simán lehet szilt tartani, mivel nálunk kb. 5-600 db szil van állandóan lakáskörülmények között, s nem mennek tönkre!

S igen áztatással öntözzük az összes fát!

2011. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lakás körülmények között mondjuk érdekes lenne áztatással öntözni, de még párás levegőt is nehéz előállítani. Szerintem kár itt vitatkozni, tudod mit? Kérdezzük meg a kérdést feltevőt kb. 6 hónap múlva és meglátjuk melyikőnknek lett igaza! :)))
2011. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igaz, még csak 4 hónap telt a kérdés feltétele óta, de úgy gondlom, már ebből is lehet infót levonni.

Nem is hittem volna, hogy ekkora vitát robbantok itt ki.

Azt kell mondjam a bonsai fa szépen éldegél szobai körülmények között. Panel lakásban van tartva, és a földje van csak öntözve, vizet permetezni nem szoktak rá.

Pár levelet azóta hajtott, úgy gondolom, ha nem is a legideálisabbak számára a körülmények, de szerintem jó helye van, jól érzi magát.

2011. jún. 27. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!