Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy nevelgethetnék itthon...

Hogy nevelgethetnék itthon narancs/ mandarinfát?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthon mandarint, vagy narancsot, de fogalmam sincs, hogy kell, vagy hogy egyáltalán lehet-e.

Ha lehet, akkor is csak bent, az udvaron semmiképp sem lehet?

Segítsetek!


2011. febr. 20. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A googleba üsd be, hogy narancsfa, és mindent megtudsz.
2011. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem igazán tudtam meg semmit, valahogy mindig rossz helyen keresek.. Amúgy meg akkor bármelyik kérdésre ráírhatod, hogy írd be a google-ba
2011. febr. 20. 10:57
 3/12 anonim válasza:
be is szokták írni kb minden 3. kérdéshez ezt a google-s dolgot :D
2011. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát azzal sokra megyek....Akkor az egész oldalon be lehetne állítani egy rendszerüzenetet, hggy "nézd meg a gúglin" :)
2011. febr. 20. 11:44
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Tavasszal, nyáron ki lehet rakni, de télen be kell vinni, mert nem bírja a hideget. Szóval cserépben a helye.


Elkezdheted magról nevelni, de kb. 2 éves korában oltani vagy szemezni kell nemesoltvánnyal, mert a "vadhajtás" nagyon ritkán terem és keserűt.

2011. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezek szerint lehet venni narancsmagot? És van, ahová elmehetek, és beoltják?
2011. febr. 20. 12:13
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Narancsmagot a narancsból lehet kivenni :) Érdemes egyszerre többet is elkezdeni csíráztatni, mert bizony nem mindegyik indul csírázásnak. A magot érdemes minél gyorsabban elkezdeni csíráztatni, mert a fiók alján tárolva hamar kiszárad.


Hallottam olyat, hogy valaki vizes zsebkendőben kezdte el a magokat csíráztatni, majd amikor megindult, akkor rakta bele egy cserép földbe. Általában azonban egyszerűen benyomják a földbe kb. 1-2 cm mélyre.


Oltványt kertészetből lehet szerezni, kb. 2 éves korában kell beoltani.

2011. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!

Egyébként tudom, hogy bután hangzott, hogy hol lehet narancsmagot venni, de amit a boltban veszek abban sosincs mag! :S

2011. febr. 21. 07:32
 9/12 anonim válasza:
magtalan narancs , hmm olyat még nem láttam :D
2011. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A magokat egy-két napig áztasd langyos vízben, majd homokos lombföldbe ültesd. A magról nevelt citromnak több mint 10 év kell hogy teremjen, de az is lehetséges hogy soha nem fog ...:( Az első éven kétszer ültesd át, lehet kapni kimondottan citrus földet. Nyáron szabadban, télen fagymentes helyen kell tartani, 5-10°C fok közötti hőmérsékleten. Szerintem jobban jársz ha veszel egy oltott kis fát. Már elérhető áron lehet kapni. Itt Nyíregyházán 1-2 ezer Ft-ért árulnak a piacon.
2011. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!