Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megfagyott a Yucca . Mit...

Megfagyott a Yucca . Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Elfeledkeztem a növényről, és mire észrevettem vélhetőleg megfagyott. Napokig bőven 0°C fok alatti volt a hőmérséklet. Most a folyosón van, de sok reményt nem fűztem hozzá. A levelei szürkészöldek lettek, szerintem nyilvánvalóan elfagyott. Az lenne a kérdésem, hogy ha a megfagyott leveleit csonkolnám a szár közelében, remélhetem-e hogy kihajt? Illetve; hogyan vágjam el, hogy a legkevesebb további kárt okozzam neki: Van-e esélyem arra hogy kihajt még, azaz a "törzs" ilyenkor megúszhatja-e a fagyos kalandot? Maga a törzs csonkolható-e, illetve ha csonkolom mivel kenjem be, mi az a szürkés anyag, amit eredetileg is használnak ezeken a csonkolt törzsrészeken?
2011. jan. 2. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A 0 fok körüli hőmérséklet még talán annyira nem vészes. Várj vele, és ha a mostani levelei el is pusztulnak, elképzelhető, hogy fog új hajtásokat hozni. Ha gondolod, és a törzsének egy kisebb része netán el is kezd puhulni, akkor vissza tudod vágni, és a tetejét viasszal tudod lezárni - már kipróbált, bevált dolog, nem tudom a szürke cucc pontosan mi, a lényege, hogy ne párologjon ott a növény. De még várj, és öntözd ugyanúgy, és legyen normális szobahőmérsékleten lehetőség szerint.

Ha már az egész törzse puha, akkor sajnos már nem lehet megmenteni. :(


(Szüleimnek dísznövénykertészeti vállalkozásuk volt, én is ebben nőttem fel, és Yuccánk is volt sok. :)

2011. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sajnos a levelei elhaltak, de a szár úgy néz ki megmenekült. Csonkolni fogom, majd a tetejére megy a viasz. Remélem kihajt majd ... :)
2011. jan. 11. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!