Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideám megfagyott?

Orchideám megfagyott?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a problémám hogy az orchideáim az ablak között vannak és szerintem most a hidegben meg fagytak!

A levelük fényes lett és foltos a bimbói le estek!:S:S

Szerintetek helyre jöhet még?

Volt már valakinek ilyen?


2010. dec. 30. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen orchidea? A phalaenopsis-nak alapból fényes, kemény levelei vannak. De szerintem is megfagyhattak, mivel trópusi növény. Vedd ki onnan, vágd vissza és vegyél orchidea tápot. Hátha a töve túlélte.
2010. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha megfagy akkor beráncosodik, ellágyul a levele. Megfonnyad.
2010. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

jaj hagyjad már első!


szia!


nekünk is vannak orchideáink.

Tehát akkor a 2 ablak között vannak? Akkor lehetséges, hogy megfáztak, ők ugye a meleget szeretik, de a túl meleget azért nem.

Nekem is egy orchideám a radiátor fölött volt az ablakban, és nem érezte jól magát!

Tedd át egy másik helyre, ahol sok fény van. Lehetőleg keleti fekvésű helyre, és spriccelgesd állott vízzel, de ne legyen hideg a víz, inkább kicsit langyi.

esetleg egy kis tápoldatozás is mehetne neki.


22L

2010. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem felesleges visszavágni, a megmaradt bimbók kinyílhatnak, az elcsúnyult levelek pedig idővel meguktól leesnek. Átlagos szobahőmérsékletre tedd, spriccelgesd, tápoldatozd, és majd tavasszal ültesd át, akkor le lehet vágni a rossz gyökereket.
2010. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

14:35 vagyok


Anyu barátnőjének kb 300 orchideája van, és ő mondta, hogy nem vágunk le semmi soha. Leesik majd az magától, ha le kell esnie. Maximum a szárát, mikor már teljesen elszáradt lelehet vágni, mert nem tud amiatt rendesen vegetálni a növény!

2010. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen olyan a levele mintha elakarna fonnyadni!

Akkor még nincs veszve minden?Eddig olyan szépek voltak!:(

De amúgy az egyik mint most volt ki virágozva és neki a virágja is olyan minta ha fonnyadna de csak foltokban!

De attól nem lesz baja hogy ha a hidegebből hirtelen be rakom a melegbe?

Egyébként ilyen :

[link]

És van ilyen is de annak még semmi baja:

[link]

2010. dec. 30. 14:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neki 300 orchideája van, mi meg 130 éve kertész család vagyunk :)
2010. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és igen az ablakban vannak a radiátor felett!De addig még nem volt semmi baja!
2010. dec. 30. 14:47
 9/13 anonim ***** válasza:

jól van jól van, én nem vitázni jöttem.

De attól, hogy kertész család vagytok attól nem érthet anya barátnője hozzá?:)

Olyanokat tud róluk, hogy még életemben nem hallottam ilyeneket. Oda vissza fújja őket latinul és hasonlók.

Attól, hogy valaki nem kertész, még akár érthet is jobban hozzá, mint aki kertész.:)

ezt természetesen nem rátok értem, minden tiszteletem a tiétek, hogy ilyen sok ideje művelitek ezt a szép szakmát:)

2010. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sem vitázni jöttem, csak tisztázni, hogy nem vagyok én se olyan hülye hozzá. :) És persze érthet hozzá bárki, akit érdekel.
2010. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!